Premium 7 Kambja II Rattamaraton


Iseenesest oleks võinud ju seekord olla sõit nagu iga teine sõit seni. Start > Väntamine > Finsh. Nii on see seni olnud. Poolmaratonidel, matkasõitudel, lastesõitudel, naistesõitudel, titekatel mis iganes nimega. Et siis seekord asi veidi põnevamaks teha, sai end siis meestekal proovile pandud. 66 km. Et saaks aimu mis tunne on või tont teab mida ma sealt otsima läksin. Eks tuttavad pärisratturid rääkisid veidi ära ka – tuletule, mis asja sa seal lastesõitudel magad, ise suur mees. Sai siis nimi ilusti kirja, kui mida ma näen osalejate nimekirjas – peaagitaator ise sõidab lastesõitu. Veidi ajas hinge täis aga hea küll, paha väike katse ikka ei tee. Tegelikult, mida lähemale stardiaeg tuli, seda rohkem hakkasin tasapisi kahetsema et pikale sõidule kirja sai. Samas ei tohiks rajad, õigemini külateed väga tapvad (võrdleme näiteks Rakke või Rõugega) olla.

Stardiootes sai süüdlased sõimuga ilusti üle kallatud. Kasutasin võimalust ja lasin irvitusel tulla et näe lähevad lastesõidule 2 x 0,75 liitriste joogimürskudega. Lähevad ergutajaid jootma?

Start ja minema. Teine koolivend kes ise väga tõsine esiotsa tegija, jagas enne teeleminekut veel ellujäämissoovitusi. Üks neist nägi ette sobiva pundiga kokku hoidmist. Sobivat punti aga ei juhtunud ette ja nii sai juhindutud ülejäänust: mitte ennast tühjaks sõita, hoida lõpuks energia, süüa-juua korralikult kui vähegi saab.

Imekena Maaritsakandi maastik
Imekena Maaritsakandi maastik

Vahepalaks rajalt olgu öeldud, et kummid pidasid ennast erinevalt Rakkest väga hästi üleval, vaatamata isegi sellele, et mingi sabotaazh oli rattureid tükki 4 vist ühes kohas rajaäärde oma kummivahetusoskusi lihvima saatnud.

Spidokas oli ettenägelikult pandud näitama kellaaega, et mitte traumeerida ennast sõidu ajal. Mingil hetkel aga ei saanud enam vastu ja mis ma näen: sõidetud on 40 km, st sõita on veel 26!!!. Tavalistes oludes oleks sel ajal juba suppi kaaninud väsinud ratturite vaatamisega hinge kosutanud. Aga noh 26 veel…. Mingi maa pärast laekus veel üks TP, kus oli isegi isostari alles ning rosinaid sisse ajades ei olnud ma ka kitsi. Pealegi ei oleks tohtinud peale mind eriti rattureid enam tulla. Selline lahe kodukootud teenindamine oli ja veidi positiivsemas tujus edasi. Aga nagu ette hoiatati, on maastikurada viimastel kilomeetritel. Sinna kändude, tõusude ja pori vahele ka minu mõtlemisvõime ja lihasjõud jäi. Üsna pilditu olekuga sain ikka finsihi kätte. Oliver, sõbralik nõuandja vaatas mind igatahes väga kaastundliku näoga, samal ajal kui Väins ilmselt pihku itsitas. Aeg tuli midagi 3:18 kanti. Enne sõitu sai mõeldud, et 4h peab selle läbi saama, alla 3h oleks ulme. Õnneks ulmeks ei kiskunud ja sai koduteel väga valusaid lihaseid üle loendatud. Viimati oli selline tunne kui Tartu Rattarallit esimest korda läbi “uhasin”. Kuna see sõit on nüüdseks enamvähem lumme kusta, siis on lootust et veidi treenides, oskusi lihvides ja oma tegemiste üle mõeldes läheb ka MTB pärismaratonidel paremaks. Kindel on aga TRM saab sõidetud lastedistantsil veel sel aastal.

Siit näeb kus rada kulges ja kuidas see sujus, võis siis ei sujunud: http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/248bblb11fgfnstc

“Premium 7 Kambja II Rattamaraton” on saanud 2 vastust

  1. Käisin ka seal kohal, jõudsin 2 minutit varem lõppu :). Joogipudel oli mul hommikul Elva jäänud (olen Elvast pärit). Koos Elva otsaga tuli sel päeval 115km. Järgmine päev sain kodus trepist üles ainult pooleldi roomates. Igatahes oli tore sõit, v.a see telliskivi, mis seal kuskil 20-30km juures poriloigus oli ja rattakumme lõhkus. Rada olin kaks korda varem vaatamas käinud ja need tõusud lõpus ei tulnud üllatusena.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: