X Värska GP Rattamaraton


Kas rahvast ikka tuleb sellisel kuupäeval kohale? Kas vihm tuleb just sõidu ajal tõesti nii maru nagu ilmateade lubab? Kas olematu pidamisega üliraske trennikumm on ikka mõistlik siia alla jätta? Kas tulemust õnnestub parandada? Ehk Rõuget korrata?

Tegelikult see, et vihma lubas, oli isegi hea. Mitte küll jaanipäeva mõttes aga liivane rada pidi ju sellega tahedam saama ja kuumaga siin parmude närida ei tahaks kindlasti olla. Tegelikult ma ei teagi, kumb nagu kehvem on, kas kuivanud ja pehme liivaga rada, või raske ja taheda liivaga aga libedate porilõikudega. Rattaga hakkamasaamise trenniks sobivad mõlemad.

Stardinumber lajatati mulle stiilne 66, mis tuletas meelde kunagi laulu samanumbriga trammist. Tore lugu oli. Aga leti juures jauras üks noormes selle üle, kuidas temal korralikult stardirahad makstud aga näe siin ei teata ülekandest midagi ja on alles jama. Tuli meelde, kuidas mul oli Võru RR-l sama värk, siis oli puhtalt oma süü. Internetipangas makse tegemise lõpus tulev teade on ühel juhul rohelise ribakese, teisel juhul punase peal. Ja nii jääbki märkamata teade ebaõnnestunud maksest. Küll ära klaarivad. Igatahes ulatati mulle meeneks mingi kohaliku käsitöö savikauss. Esimene konkreetne asi siis mille üldse mingilt võistluselt koju saanud viia. Leidis igati tunnustust.

Ruumi stardikoridoris on siin alati laialt, koridorid suured ja rahvast võrreldes massiüritustega vähe. Pikemale distantsile saadeti 2 punti, mina miskipärast, ilmselt taset silmas pidades paigutatud teise. Võtsin seal varakult esireas positsiooni sisse. Samas lubasin teha seda, mida siiani alati eiranud olin. Et alguses põrutatakse ikka julma tempoga minema ja õhukraanid kipuvad kitsaks jääma. Aga lasen seekord tagasihoidlikult ja nii lõpuni. Vaatame määne tuleb enesetunne ja mis tuleb tempo.

Pärast paugu käimist tekitasid arvestatavat segadust, ehk ma ei tee korraldajale liiga kui ütlen et täieliku jama tõukeratturid. Nende paigaltlüke on alguses seal rohupeal väga võimas ja nii lükkasid nii mõnedki neist ennast ratturitele sisse, nii et lenksud koos. Muidugi jäid nad asfaldil kohe maha. Aga ehk oleks mõistlik tõukurid kasvõi 10 sek hiljem läkitada?

Asfaldijoru jätkub siin alguses hea paar kilomeetrit enne kui kruusale (mida see rada ka enamasti on) jõuab. Vihmasel teel hoidsin ühe sobiva selja taha. Vett pritsis näkku, millest polnud suurt lugu, aga vot kui kruusale jõudsime olid liivaterad kohe silmas. Vist võtsin PP kirjutist prillidega eputamise kohta liiga tõsiselt. Läbi liivaterade jõllitasin aga pingsalt pulsikella, mis tõi Rõuges olulist edu. Mõnd aega pärast kruusal kupatamist hakkasid jõuvahekorrad paika saama. Eespool paistsid mõned seljad, otsustasin nende taga hoida seni kuni saab. Sirge kruusa peal oli kõik OK aga keerulisemates kohtades tõusu ja liivaga, ei olnud kahest nendest selgelt asja ja esialgu jäid nad kõik maha. Sellega aga ei leppinud vist kolmas liige, nagu ma hiljem tuvastasin Jaanus Robi ja võttis mulle ikkagi sappa. Nii me tiksusime koos päris omajagu, kord üks kord teine ees. Sattusime ka jutuhoogu, arutasime kuidas siin om iks hää käia, ei ole mingit massiürituste närvilisust ega viimase piirini pressimist, puhas sõidurõõm. Kiitsime muidugi ilma ja just siis läkski rada rohiseks ja poriseks. Vandusime siis oma kummivalikut, et all puha treeningkumm millel pole ei pidamist ega veeremist. Imetlesime siis teineteise saastasid ja peaaegu oleksin ühe mudase rööpa peale kummuli käinud. Ära see kuidagi lahenes. Jaanus tundus ilmselgelt kogenud ja tark sõitja, arvestas igasugu olukordi, teadis mis ja kus, valitses ratast ja oli mumeelest ka üsna käreda jalaga, kohati oli ikka raske tempot hoida.

Vokk pärast maratoni. Ja supp.
Vokk pärast maratoni. Ja supp.

Mingi hetk aga oli ta siiski seljatagant kadunud. Olin üsna kindel, et küllap jälle järgi võtab oma targa sõiduga või vähemalt lõpuosal asjad paika paneb. Kilomeetrid aga jooksid lõpu poole, Jaanust ei paist, endal jaksu jagus tempo hoidmiseks küll ja nii sai suht üksinduses lõpuni. Aeg tiba kehvem kui mullu. Ehk sai liig tagasi hoitud? Ei tea. Eelmise aasta aegu igast asendist võrreldes tundub, et võrrelda neid kaht korda omavahel väga ei tasu, vähemalt mitte mingeid järeldusi teha. Küll aga peaks Rakke oma koha kätte näitama järgmine kord.

Läbitud rada: http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/24biqvt6nugupvcf

Pildid: http://www.peko.ee/gp2012/pildid1/, http://www.peko.ee/gp2012/pildid2/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: