Räpina Rattatuur 2012


Seekord ei läinud võistlusele üldse võistlusmomendi ega sportlikkus mõttes. Küll aga oli väga-väga huvitav teada, mismoodi toimib asi sel korral, arvestades eelmise aasta sekeldusi. Niisiiis oli teada, millele erilist tähelepanu pöörata. Esiteks muidugi internetis levitatav teave. Mis me näeme? Peab tublisti vaeva nägema, et mingi infoni üldse jõuda. Vähekogenud netikasutaja jääb päris hätta. Ilmselt kohalikud korraldajad ei pea netiinfo jagamist ehk üldse prioriteetseks. Küll aga võin kinnitada, et ka siia blogisse satutakse “Räpina Rattatuuri” sõnaotsingutega päris, ütleme ebaproportsionaalselt palju. Ilmselgelt on infopõud netis selle üritusega seoses. Aga siis konkreetsed teated. Esimene pääsuke Räpina valla kodulehelt. Sealne otsing ei tea rattatuurist midagi. Tuleb sündmuste kalender lahti kerida ja no eks igaüks teab et rattatuur on alati 22 juuni ja kell 18. Nii leiamegi ootuspäraselt lakoonilise:

Alguskuupäev: 22/06/12
Kestus 18:00 – 19:00
Liik: Spordisündmus
Asukoht:              Räpina keskväljak
+ lisa minu kalendrisse

Registreerumine tund enne algust kohapeal. Start Räpina keskväljakul. Korraldaja: MTÜ Räpina Spordiklubi

Järgmise killu leiame põlvamaa veebilehelt:

Start kell 18 Räpina keskväljakul
Osalemine tasuta.
Lisainfo: MTÜ Räpina Spordiklubi, tel 518 3758.

 

Nagu mullugi, ei lastud taset allapoole ja jäeti targu mainimata info radade, pikkuste, tasude (siiski, põlvamaa teatab et tasuta) jms kohta. Selle infole vaatamata võis olla kindel: osalustasu raudselt on ja ilmselt 3€. Aga ma nimelt ei võta raha kaasa, vaatan, milleni see jama viib. Kusjuures ma olen seda meelt, et sellistel üritustel on osalustasu iseenesest mõistetav ja tasuta värki, nagu see pealinna tasutatransa jms eriti ei usu. Kui nähekse vaeva, peab see ka tasutud saama. Aga tasuda saab sellele, kes seda küsib ja hoopiski mitte sellele kes teatab, et asi on tasuta. Tasuta, siis tasuta. Käed taskus, siiski lenksul, kohale.

Jõudsin kohale, endal peas juba kõikvõimalikud arutluskäigud läbi mõeldud, kuidas ma neid selle värgiga nüüd kottima hakkan. Juba eemalt näen, et keegi laua juures, kus kirjas “mandaat”, askeldavad osad rahakottidega. Bingo! Limspin keelt ja asun leti juurde. Seekord ei teeninda need noorukid, kes eelmisel korral. teatan regamissoovist. Kirja läheb nimi. Kuskohast? aa, aga siis 3€. Aga kuulutusel oli ju et tasuta. Asi areneb, nagu peas pandud stsenaariumis kirjas, kui ühtäkki lajatatakse (ma pole kaardimängus küll käsi, aga saate aru ikka) jokkeritega, NÄTAKI! Kui inimene on tulnud üritusele kuulutuse peale mis lubas tasuta osavõttu, siis peab ta selle ka saama! Pragasime korraldajatega selle pärast päris tublisti!. Pagan. Ja teisest küljest ju väga hästi. Täpselt sama roostes ämbrihunnik nagu eelmisel aastal aga seekord istus siin inimene, kes mõtles, sai asjadest aru ja lahendas need. See avaldas muljet ja võis sõidu peale mõtlema hakata palju paremas noodis kui mullu. Heakene küll, nimi läks kirja kui kohalikul (neile oligi üritus tasuta).

Ülisuures formaadis aga oluliselt paremast materjalist kui varasemalt sai number ette pusserdatud. Huvitaval kombel ei klapi selle ratta ette üheski formaadis numbrid teab mis hästi. eelmise rattaga olid kõik nagu disainitud sinna. Aega soojategemiseks oli küllaga, ehki kindel plaan nägi ette täiega tagasihoidmist (20 km ju ka ainult), sest tegelikult saab sporti teha homme Värska GP-l. Ratas sama MTB siis, mis eelmisel aastal, isegi samade juustukummidega. Noh samas ju head trennikummid. Hoidsin kohe stardis veidi tahapoole.

Pauk läks ootamatult kiirelt ja nagu arvata oli hakati kangutama kohe hullus tempos, ilmselt läksid jälle kõik mööda. Mina aga endiselt – üle 140 mitte mingil juhul. Ikka hakkasid seljad juba enne võhandu silda vastu tulema. Lootsin et keegi võtab sappa aga noh nii taga on ikka täis rahvaspordi värk ja selle grupi kasulikkusest ei jagatud ilmselt mitte halligi. Siiski sai üks lõik enne rahumäed ühe punasärklase selja taga tiksutud. Rahumäel otsustasin rolle vahetada, kuid avastasin et asjale ei saanud ka tema pihta ja järgi ei tulnud. Lasin siis jonnakalt oma kuni 140 tempot edasi, punasärklane vahelduva eduga lähenemas ja kaugenemas. Leevakul on 2 noorukit, kes vist siiski teadsid, et tuleb sabas üksteisel sõita aga see oli ka kogu nende teadmine. Kiirusega pendeldamine ja ühes äärest teise paarutamine vihjas, et siin taga olla pole kuigi ohutu, mille kinnituseks korra nad omavahel ka rattakummi mustri põrinat kuulda lasid. Aga siiski püsti jäid. Võtsin nende ette ja nägin kuni räpinani varju pealt, et ilusti sirgelt sabas istutakse. Olin nendega selle pärast veidi praganud, vist oli abi siis. Aga kui ma räpinas tagasi vaatasin, siis oli taga mul ainult üks nendest. Ehki tempo oli lubatud rahulik, hakkas peas ikka tiksuma, et mismoodi me selle nüüd lõpetame. Et prooviks kuskilt loetud tarkusi, kuidas saba maha raputada. Sai siis selline plaan, et enne ringteed laskumisel lähen endiselt väga rahuliku hooga aga mitte niipalju et ta seal juba mööda rebima hakkaks. Käik, nagu kuskil kirjas oli, plaanisin sisse panna peale laskumist tõusu sellel osal kus hoog juba raugema kippus. Nii tegingi. Kuulsin ka et teine vahetas käiku aga vist jäi hiljaks, tallasin ikka korralikult hoogu ja kiirust (tasasel asfaldil tehasekummi ja MTB-ga üle 45 kmh), noormees jäi väga kaugele maha. Loodetavasti loeb ka seda siin ja eriti seda siin.

Lõppkokkuvõtteks kena soendus homseks päevaks ja tore teada, et on ka mõtlevaid ja arukalt tegutsevaid inimesi asja juurede sattunud. Loodetavasti kasutatakse temasuguseid ka edaspidi.

Või siiski, annaks mõned vihjed ratturi seisukohalt, kuidas ilma pingutamata endast asjalikum mulje jätta ja mitte ennast narriks teha. Tehtagu endale selgeks ja pandagu internetti jagatava info juurde järgmised asjad:

 • Ürituse nimi. Saan aru et traditsioon, aga tuuriga ju tegelikult tegu pole. Paljud kasutavad sellistel puhkudel näiteks Rattasõit, mis oleks ka antud juhul täiesti sobiv.
 • Aeg. Kuupäev ja kell
 • Toimumiskoht
 • Rada. Distantside pikkused, rajakaardid oleks juba ülim tase
 • Jalgrataste klass.
 • Registreerumine. Kus, millal ja KUI PALJU MAKSAB!?!? (f**k, kaua võib!!!) Lisainfoks, mida see tasu sisaldab oleks jällegi ÜLIM.
 • Auhinnad. Mis vanuseklassidele ja mis auhinnad. Kui üldse on. Või loosiauhinnad.
 • Toitlustamine. Oluline ära mainida ükskõik, kas selle olemasolu kui selle puudumine. Kaugemalt tulnud teavad arvestada, sest ka pooletunnine pingutus ajab korralikult jooma. Teavad siis vähemalt ise kaasa võtta.
 • Kes korraldab? TOIMIV kontaktmeil ja telefon.
 • Muud nõuded. Nõue et igaüks vastutab ise oma tervisliku seisundi eest ja et protokolli nime saamise eelduseks on kiiver. Oleks elementaarne.
 • Tulemuste avaldamine. Kus hiljem tulemusi näha saab?

Lugupeetud korraldaja, sa tead ju KÕIKI neid vastuseid, ole hea ja pane need järgmisel aastal mitte ainult paberflaierile (ega seal ka kõike pole) vaid ka netiteadaannetesse kirja ja oledki tegija! Ma võtan siis RAUDSELT raha kaasa, ei ole kahju!

Aga eks tänan sellegi eest.

http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/35ufgi2ts9stuu80

 

“Räpina Rattatuur 2012” on saanud ühe vastuse

 1. Jutt jumala õige.Mulle öeldi trassi pikkuse kohta mandaadist 2X et kõik on plakatil kirjas,käisin 2Xplakatit vaatamas, no ei ole distantsi kirjas.Suhtumine oli selline, et no mida kuradit nad siis otsivad. Ei võtnudki osa ja ei lähe ka enam kunagi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: