Filter maanteekarikasari V etapp Võru 6. rattaralli


Miks NII aeglaselt? Vaatame siis järele.

Pullerits Pulleritsuks aga väga õige arutluskäik oli tal kirja pandud siin: http://suusk.blogspot.com/2011/08/pullerits-mis-saab-voru-rattarallist.html. Sellised ilmaolud hakkasid endassegi palju kahtlusi sisse ajama. Eelmisel õhtul sai veel mitu korda ja erinevaid ilmaennustusi uuritud. Ehk kuskil lubab midagi ilusat ka. Ennustused aga olid sellised piiripealsed ja jätsid kõik otsad lahti. Siiani puuduski igasugune kogemus vihmase sõiduga maanteel. MTBl tundub see isegi loomulik. Hommikul sadaski vähemalt Räpinas mehemoodi ja tuul raputas aknaid. Päris kõhe värk. Kõne Laurile, kes esimest korda maanteerattaga ja pikal maanteesõidul, vastus, et peaaegu juba Võrus kohal ja et vihmane jah. Ei, enam ei saanud ise ka alt ära hüpata, sest sai ju ise ka peale käidud ja pmst lubatud et koos tiksume rahulikult selle läbi. Küll alles kallas tee peal vihma ja selginemist ei paistnud kusagil, pigem hakkas rohkem sadama.

Kõige selle tõttu saigi viimasel hetkel starti hüpatud. Enne seda aga oli regamisel mingi vahewjuhtum, kus minu nime juurde oli veetud protokollis eraldi kriips ja juures et “tasu laekumata”. Lasin uuesti silme eest läbi selle, kuidas ma netipanka kopi-pastesin arve pealt rekvisiite ja värki. Korraldajad aga olid vastutulelikud ja rahustasid, et küllap raha on teel kuhu vaja ja mingu ma rahus sõitma. No väga rahulik ikka ei olnud olla kui selline varga tunne sügeleb. Ega muud üle jäänudki kui õhtu peale asjade kontroll jätta. See näitas tõesti, et makset teele läinud ei ole. Küllap ei olnud ma selle õnnestumiset hoolega jälginud ja oli mingi jama mis kahe silma vahele oli jäänud. tegin uue ülekande, sest teenused olid ju saadud ja vargatunnet kripeldama ka ei taha jätta. Eks näis mis korraldaja sellest arvab, tulemusi veel väljas ei ole.

Pilt arobike.ee lehelt
Pilt arobike.ee lehelt

Stardis oli näha ka, et rahvast oli reganutest ilmselgelt vähem, eriti just meiesuguste tsainukute osas. Jätsime Lauriga ennast kohe rivi lõppu et asja rahulikult võtta. Alguses püüdsin ikka ülejäänud seltskonnaga sidet hoida, kuid peagi oli selge, et Laurile see päris jõukohane ei ole ja linnast väljudes läksid kõik kõige saateautodega. Minu jaoks oli asi lihtne: Larile oli vaja toeks olla, pärast nädalast pausi on rahulikku trenni vaja ja kevadel Elvas juhtunud farssi ei ole vaja korraldada. Nii olin siis mina peamiselt rongijuht ja üritasin jälgida kuidas Lauril läheb. temal olid ilmselge takistus tõusud, milledel hakkas seljatagant auruveduri hingeldamist kostuma. Mõnel korral juhtus ka nii, et oma mõttemulli sisse ununedes olin eest äragi libisenud. Tasapisi aga kraapis kogemust Lauri ka ja andis kohe märku kui tempo liiale hakkas minema. Nii sai siis juba koostöö päris hästi käima ja ise olime täies teadmises rahulikult, et meie oleme viimased. Üks tütarlaps siiski oli aga see liikus kohe alguses juba nii aeglaselt, et ei kuulunud ilmselt lõpetajate hulka, siis oli veel üks kummiparandaja, kes tõenäoliselt ka katkestas, sest muidu oleks ta meist hiljem siiski möödunud.

Muljet avaldas võrukate võistluse liikluskorraldus, kus tõesti ka viimaste jaoks olid IGAL ristmikul helkurvestides liikluskorraldajad usinasti tööd tegemas. Mida aga lõpu poole, seda tüdinenumaks muutusid ka nende pilgud ja uurisid kas meid on veel tulemas. Osad neist olid paremini informeeritud ja teadsid väita et kindlasti on veel tulijaid. See oli üllatus muidugi. Võru rada muide ise on kogu sarja kõige künklikum ja läbib kahte minu konkurentsitut lemmikut: Rõuget ja Haanjat. Sellesse nimekirja lisandus nüüd ka Sõmerpalu, mis on lihtsalt imakaunis kohas. Võib ju öelda et nõukaaegsed jupid teevad sellest pommiaugu aga looduse ilu vastu ei saa.

Kui mingi asi meelt pahandas, siis kindlasti see, et osa rattureid võtab prügi, täpsemalt geelipakkide ja topside mahaloopimist endiselt väga loomulikult. Prahti vedeles nii väikese rahvahulga kohta häbematult palju teeääres. Meie tegime oma söögipausid kõik kellapealt ja rahulikult, meeletus koguses jõujooki ja vett jäi järgi. Ilm oli ikkagi suht jahe ja üle poole sõidust tiheda vihmane, mis muutus üsna tüütuks. Kuskil sealsamas Sõmerpalu kandis andis vihm siiski järgi ja Võrru sai juba kena päikese ilmaga. Enne lõppu teatas Lauri et tema jõuvarud on ühelpool aga tiksus vapralt peatumata lõpuni.

Kõva üritus, hea korraldus.

http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/2l0fbe4lehqkqbv7

“Filter maanteekarikasari V etapp Võru 6. rattaralli” on saanud ühe vastuse

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: