Autohaige argipäev ehk kuidas ma Audit kilomeetreid taas lugema panin.

Autohaige argipäev ehk kuidas ma Audit kilomeetreid taas lugema panin.

Mõned päevad tagasi tankisin paagi täis. Kütust. Autosse. Tanklast välja sõites vajutasin tripmeetri nulli, et imetleda kui kõva “ökopill” pea 30 aastat vana kaheliitrine on. Pärast seda liigitust aga ei kerinud edasi ei läbi-, lõbu-, läbusõidumeetrid, tripmeetri numbritest rääkimata. Põgus googeldamine näitab, et see on sellistel liikurtitel tüüpviga – plastist hammasrattad surnud. Internetist saab muidugi kõike, sealhulgas isegi siledaks veerenud hammasrattakesed tellida. Aga hind 17 naela paneb pingutama, et asja edasi uurida.
Teades järelturu tervete näidikupaneelide hinda (mille paigaldus seisneb kahe juhtme ühendamises), tundus terve paneeli vahetus hea mõte, sest hulga peenmehaanika tööd jääb tegemata ja tubane õhk sõimusõnadega sisustamata. Sain siis järelturu omi niisama kui ka sümboolse hinnaga. Proovisin üht, proovisin teist, mitte ühelgi odomeeter ei tööta.
Tõmmanud teema foorumis üles, sain ka kinnitust selle kohta mida kahtlustasin – tripmeetri nullimist ei tohiks mingil juhul liikumise pealt teha. Nii need rattad läksid ja nii on need läinud ilmaselt ka kõigil teistel neil paneelidel, mida katsetasin.
Peas nüüd muidugi vaim valmis kuidas õhtu luubi, peenikeste kruvikeerajate ja muu pudina seltsis möödub. Kui aga äkke helistatakse ja küsitakse kas ei tahaks ühte siiski veel proovida? Noh tervet kaadervärki ma mõtlen. Mis ma teen, mis ma teen? Kas tõesti paneks veelkord sama reha otsa? Pakkuja kinnitas, et viimati kõik toimis vinksvonks. Kuna oli veidi kiire, siis läksin kahmasin ka selle ligi, parima kaubandusliku välimusega eelmistest. Kusjuures kõige suurema, liigi poolemillise läbisõiduga. Tehti ikka omal ajal autosid! Poole tee peal kloppisin senist spidokat  mis pidi väljavahetamisele minema, et äkke noh hakkab midagi tegema. Hakkaski! Kilomeetrid hakkasid lugema… Sellegipoolest tuli see ära vahetada, kuna sellist ehku peale jama ju vaja ei ole. Uuel isendil tõepoolest kõik näidikud, hoiatustuled ja mõõdikud töötasid! Kuni saabus augustiõhtu pimedus ja avastasin, et selle taustavalgus ei toimi. See oli siis juba neljas tükk…

Õigustatult võiks küsida, et milleks sellise asjaga tegeleda? Kes koob, tikib, loeb raamatud, spordib või putitab. Igaühele on midagi ja peaasi et endale meeldib. Teised ei peagi aru saama 🙂

Lisatud: Mitme paneeli erinevate juppide peale sai üks toimiv isend lõpuks kokku. Kuid õhus veel küsimus: kuidas läbisõidu numbrinäit adekvaatseks kerida?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: