Villa Müllerbeck Otepää Rahvasprint 2016


See kauni ja pika nimega üritus oli sellises virelevas talves väga oodatud ilmselt paljude kütusepõletajate seas. Käisin seda aasta tagasi raja ääres ise piilumas ja jättis hea mulje nii korralduse kui raja poolest. Kui asi toimub, siis kindel pealeminek! Seda enam, et auto oli peale ülipikka ootamist saanud mõningast tehnilist edasiaitamist.

2016_03_05_6124

Stardiplatsil sai kogeda rõõmuga jälle seda, mida olen ka varem maininud – eriliselt sõbralik ja positiivne seltskond koos. “Tere mina olen see ja mul siin auto nii ja naa mis sul siin on ja kaua sõidad jne.” Jutumärkides tore aga oli kohalesõit. Mitte et midagi halvasti oleks läinud. Aga kuulge rahvas liiklejad (päris paljud teist), tunnistage üles, mis paganama malaariahoog või asi teid tabab kui sigulli enda ees liiklemas näete? Miskipärast muutub möödasõiduvajadus kohe kohustuseks. Ükskõik kui kiirelt ma ees ka ei liiguks. Liiklen oma igapäevase halli autoga samas tempos – no ei käi sellist tõmblemist. Sigullide foorumis öeldi seepeale, et mine sõida suvel sigulliga 110 alas kellestki mööda, pidavat korralik hullumaja lahti minema. Nüüd usun.

0109775453bcf33

Aga eks jälle veidi teistmoodi hullud oli parklasse Otepää lähedal kogunenud, et koos silmad rattasse ajada ja oma 4×3 minutit mõistus välja lülitada. Arutasime ilmselgelt liiga valju häälega et läheme jalgsi starti vaatama, asub kõigest poole kilomeetri kaugusel ja aega on küll. Sellepeale keerasid mõned eemalasuvad seltskonnad ümber ja vaatasid meid kui mingeid pagulasi või asju. Sõimasid sõbralikult meil näod täis. See kõik läks asja ette ja läksime autoga rajaluurele. Silmad häbi täis.

Trügisime mägieesti külateel mis trügisime aga oma stardi sai igaüks kätte. Nagu ikka on alguses ärevust ja ootust palju, see kõik saab hetkelist ravi kui tuled roheliseks lähevad. Ehk on meditsiinil siit midagi õppida. Ma pole veel ise aru saanud ega oska seda arusaadavalt sõnades selgitada. On tee, auto ja täiega panek. Omaarust vähemalt. Ja sellesama täiega esimeses shikaanis lumevalli kinni sõitsin. Tõugati välja. Nagu pärast selgus, selle eest DNFi ei saa ja aeg läheb kirja. Igatahes oli sellega selge, et uute omadustega auto tahab veidi teistsuguseid võtteid ja korrigeerisin vist võtteid liiga üle – järgmiste voorude ajad olid kosmiliselt aeglased. Selles mõttes olin esimese ringi oma eksimusega isegi rohkem rahul kui puhtalt tehtutega. See näitas et siis ma vähemalt püüdsin rohkemat.

phoca_thumb_l_2016_03_05_5875

Siiski oli sellel ka ju hea külg, pani mõtlema asja mõtte ja eesmärkide üle. Sai tehtud – sõita tulebki sellesama fiilingu pärast mis rohelise fooritulega sisse süstitakse ja eesmärgiks on biitida vähemalt mossesid. Kuidas seda teha, nõuanded teretulnud 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: