Tarvastu rahvakross ja -sprint 2015 5. etapp

Tarvastu rahvakross ja -sprint 2015 5. etapp

Trükin ikka aegajalt siia, teadmata kas see blogi mõõtugi välja annab. Lood aga kaovad edasi ja pika peale ei mäleta isegi mida kõike varem siia kokku soperdatud sai. Aga seekord Tarvastu krossirajal meenus mulle küll üks varasem siia kirjutatud lugu. Miks just see, vaatab lähemalt.

Ässalt kohale nagu ikka, kolm autot korraga poolhaagises. Sellega suudame kesiseid tulemusi vähemalt sellega silma paistes kompenseerida. Tarvastu motoklubi on tublit tööd teinud ja rühib ilmselgelt väheste vahenditega visalt järjest parema poole. Parkla suurem, stardiala betooniga, isegi metallist viadukt remonditöödeks olemas. Elektrooniliste vahenditega automaatset ajavõttugi ei kasutata tihti rahvavõistlustel, küll aga siin. Peaks andma täpsema tulemuse ja kiiremini osalejatele kätte. Registreerijate järjekord venis küll pikaks ja rahvas ei jõudnud õigeks ajaks tehnokontrolli ja tutvusmisringile.

See oli minu vähesel kogemusele uus asi, et tehti tutvumisringid, mille põhjal tehti 5-autosed stardigrupid kes siis ühele katsele vahedega lasti. See tõtoas head ja uut asja: et ehk pannakse nüüd ühesuguse edenemisega sõitjad. Seda selleks, et vältida teineteisele järele jõudmist. See oht oli iseäranis suur, sest stardivahed olid napp 10 sek, seniste harjumuspärast 20 asemel. Nii aga ei läinud ja ilmselt täitis stardigruppide moodustamine mingit muud eesmärki, sest kiiruse mõttes olid küll sõitjad kõikides gruppides läbisegi.

Siis tuli esimene voor. Minu start oli rajale vist kolmandana, ühe Citröeni järel. See, et starti sattusid väga erineva edenemisega autod, näitas ilmekalt see, et esimene auto oli mul järel juba esimeses kurvis. Lasin kohe mööda, nagu juhend nõudis. Ise hakkasin eesõitjale tasapisi lähemale jõudma. Sappa sain kolmanda ringi poole peal. Mõtlesin et huvitav millal nüüd mööda saan. Ent üllatuseks tõmmati selle ringi lõpus meie ette ruuduline finishilipp. Küllap nii siis peab ja kohtuniku otsus on täitmiseks. Keerasin nagu eessõitjagi rajalt maha, ent mingi arusaamatus oli ikka. Et kas sain ringiga ja seepärast? Natuke aega seedimist ja sain aru et see on ju sprint ringi rajal. Mis krdi värk? Ootasin tulemusi ja minu üllatuseks oli nii minule kui eessõitjale virutatud tulemuseks täpselt 10 minutit teiste 3-4 minutit vastu. Küllap me siis midagi tegime mis polnud päris korrektne. Jalutasin seal ringi ja asi hakkas üha rohkem närima. Et no mida krdit? Küsisin stardikohtuniku käest. Ei, tema ei oska lõpetamist ja ajavõttu kommenteerida. Noh, isegi arusaadav. Käisin küsisin ajavõtu käest. No küllap midagi valesti tegime. Küsisin korraldaja ja ühe kohtuniku käest veel. Läks uurima aga vastust tagasi ei tulnud. Tühja kah, las siis olla, ega neid ringe enam uuesti keegi anna ja loodetavasti ei teha siin Jõgevat ja ei panda oletatavat aega.

“mida me kodus ütleme?” mõnedel läks seekord nii… Pilt albumist: http://fotoalbum.ee/photos/kalle434/109416567

Viimasele katsele minnes oli rada vaatamata vahepealsele hooldusele sedavõrd rööpas ja aukus et midagi hakkas esisillas kolisema ja kiiremal kruusalõigul kolises nagu vana logu mosse auklikul teel. Ei olnud ilmselt hea mõte päris tänavaautosid siia lõhkuda tuua. Aeg mõõdeti sedapuhku nii imeliselt hea, et tekkis ka selle adekvaatsuses kahtlusi. Aga küllap juba kogenud korraldajad teavad, mis toimub ja mis õige ja mis vale. Ilm oli sedapuhku jälle mingi valemiga ülim tellitud ja lohutasin ennast sellega, et parem ikkagi selline üritus kui see päev seinte vahel veeta. Ja lõpuks paneks midagi, mis ka rattavõistlustel alati teemat tekitas – supp. Kuulsin mitme võistleja käest et Misso võiks eeskuju siit võtta. Toitlustus oli tõesti suurejooneline!

“Tarvastu rahvakross ja -sprint 2015 5. etapp” on saanud 4 vastust

  1. Huvitav ja asjakohane,kindlasti tuleb sellised asjad vällja tuua ja isiklikult hoolitsen selle eest et probleem jõuaks koraldajateni.

    Citroeni juht.

  2. Suhtlesin ka korraldajaga otse. Tunnistati apsakaid ja et sedavõrd suur hulk käis sedapuhku ülejõu. Ning et võeti nii mõndagi õppetunnina. Olen ka ise spordiürituste korraldamises kaasa löönud ja tegelikult ma pigem tunnen neile kaasa et selliseid asju juhtus. Loodetavasti on edaspidi sellevõrra parem ja saame jälle täiega panna 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: