Piiroja Karikas 2015 7. etapp


– “Kas kuskil on mingi ralli jälle?” küsib Puhu risti tankla müüja teise käest.

– “Jaa, Tartus” on vastus.

Parandan neid, et lisaks Tartule on piitsutamine ka sealsamas nende juures Piiroja krossirajal. Oldi üllatunud, sest “alles ju oli Superkross”. Mnjaa, usinasti on hakatud autospordis igamehe tasemel osalema. Stardinimekirjad pungil täis, seahulgas suurel hulgal noori, kellest paar tükki alles hakkasid üle rooli välja nägema ja üldse nägusid keda varem seal kohanud ei ole.

Meie muidugi stiilitruult suure poolhaagise ja kolme autoga korraga. Seekord enam nii üllatunult ei piilutud. Juba teatakse. Isegi stardikohtunik kasutas fraasi “teie need Tartu mehed”, see tähendab et oleme mingi oma identiteedi ringkonnas ära teeninud.WP_20150926_001

Ei tea aga ei olnud esimesele katsele minnes head tunnet. Sai liigselt tagasi hoitud ja aeg tuli ikka väga julmalt halb. Ei oskagi kommenteerida, mille taga kõik kinni oli. Ikka peas enamasti.

Teise katse ajal meenutasin kevadist kündmist, kus samal rajal õnnestus sõita samasuguse autoga, millel vedava silla diferentsiaaliblokeering ehitatud. Paar kohta sellel rajal on, kus nende kahe auto erinevus just selle omaduse tõttu, et ühel veavad mõlemad rattad jäigalt, on ikka üüratu. Tookord kannatas kurvides gaasi täiega põhjas hoida, rattad õiges suunas ja auto läks kuhu vaja. Seekord aga selle, tavalise tänavaautoga – natuke rohkem gaasi peal hoiad, nii kurvis otseminek. Aga näppida mikrosekundeid annaks muidugi tehnika arvelt lõputult, peamine oleks ikka endal kiivri all masin tööle saada. Seda näitas ka teine katse, saab kiiremini küll. Teise katse teisel ringil sai liigagi kiiresti. Tünnidest seatud sikaan ei olnud sel hetkel puhtalt läbi sõidetav. Tuleb tünnipauk. Jälle imestasin kuidas kompuuter jõuab ikka kriitilises olukorras raalida – kui asi on juba niiehknaa käest läinud, siis milleks püüda veel puhtana sõita ja tünni rammida, kui karistus tuleb ju niikuinii, seega keerasin auto juba tünnide ja lintide vahelt otse rajale edasi. Aeg tuli parem, kuid minu imestuseks polnud sellele raja otsekssõitmisele karistust juurde pandud. Nii ei saa krt rallit aga sõita ja läksin andsin ennast ise üles ja saingi oma 10 karistussekki kätte raja otsekssõitmise eest.

Viimane voor oli juba mõnusam tunne ja aeg natuke mõistlikum. Ei saa selle kruusavärgiga kuidagi sina peale. Tuleb jõhkramalt harjutada, mis muud.

Korraldajatele suured tänud laheda sarivõistluse eest ja et minusugused vannabed rõõmsa näoga ära taluvad. Ja et ilma suutsid sellise tellida, super!

Kunagi vist tulevad siia tulemused: http://autosport.ee/rk/index.php?page=41&race_id=275&

http://www.krracing.ee/index.php/pildid/category/203-20150926-piiroja
http://www.krracing.ee/index.php/pildid/category/203-20150926-piiroja?start=38
http://www.krracing.ee/index.php/pildid/category/203-20150926-piiroja
http://www.krracing.ee/index.php/pildid/category/203-20150926-piiroja

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: