Võrumaa Suvekarikas 2015, III etapp, Misso

Võrumaa Suvekarikas 2015, III etapp, Misso

Tegelikult juba pea üle nädala tagasi sai sigullid taas suurde furgooni lükatud ja Missosse autokrossi rajale kihutama saadetud. Ise muidugi ka kaasas. Nii suurejooneline transpordilahendus tekitab rahvaspordi seas ikka veel elevust. Näiteks oli kellelgi ketaslõikurit vaja, tuli seda meie käest küsima, sest sellise transpordiga tulijatel on ilmselt ju kõik olemas. No ei olnud. Sugugi vähem elevust ei olnud, kui pärast spordiüritust autosid peale ajama hakkasime. Puiduprussidest kaldteed. Täpselt rattalaiuselt. Veidi eemalt hoogu, et ratas prussi peal ringi ei hakkaks käima. Peaaegu peal kui jõnksakas käis. Pidur põhja ja nii sinna autoga poolde vinna jäin, sest üks pruss oli ennast külili keeranud ja ratta alt peaaegu kadunud. Esiots furgoonis, ülejäänud auto ebamääraselt ripakil. Rahvas kogus auto ümber ennast esimesest ehmatusest. Mina kõik see aeg roolist kramplikult kinni ja jalg täie jõuga piduril. Otsustati proovida. Kõikseemees lükkas autot tagant jõuga ja mina andsin gaasi. Sai ikka lõpuks peale. Eks see ole üks neist põhjustest miks naiste keskmine eluiga on meeste omast pikem.

IMGP6121

Aga nüüd sõitma. Rada tuttav ja meeldis kohe juba eelmisest korrast. Kasutasin võimalust ja jagasin autot noortearvestuse rallikrossi ässale. Krossi ta sellega seekord muidugi ei sõitnud, sprinti küll. Naljatasime, et Georg on nagu Stig, kes paneb tavalisi autosid oma oskustega võistlusrajal proovile. Nagu auto kohta tehnokontrollis ja hiljem ürituse ametlikus järelekajas öeldi: “….ja nii mõnelgi Sprindi klassi sõitjal oli istumise all tavapärane koju-tööle liikumisvahend.” See käis ilmselgelt meie kohta, sest ülejäänud seltskond on rajal ikka selleks ehitatud pillidega.

IMGP6052

Spetsiaaltuuningu puudumine aga ei takistanud Georgil noortearvestuses täiesti keskpärane tulemus välja sõita. See näitab omakorda, et suurem osa kiirusest on istme ja roolivahelise tihendi taga kinni. Esimeselt katselt maha tulles nägin eemalt, et esiratastest ühe rehv on veidi järgi andnud. Eks see ole ikka korraliku vajutamise tulemus, rehv keerab ennast kurvis veljelt maha. Vahetasime esirehve igas voorus, sai ise ka kogeda kuidas erinevad rehvid erinevates oludes töötavad. Nii piiripeal sõites on tõepoolest nagu öö ja päev vahet. Põhiarvestuses aga sai seatud peale teist sõiduvooru Georgile eesmärk: hr T vastu on vaja leida sekund! Minule selliseid eesmärke pole mõtet panna. Georg aga ütles et “eks ma siis katsun”. Leidis sekundeid järgmises voorus tervelt 4! Selline mees.
Paraku tuli välja üks varasem tehniline ikaldus, mille ma lootsin lahendatud olevat, kuid võta näpust. Auklikematel lõikudel kippus teine käik “välja hüppama”. Selle probleemi lahendasime elegantselt – kumminöör hoidis käigukangi lihtsalt sees. Startida oli sellega päris põnev – sidur alla, esimene käik sisse ja nii käega hoida, sest muidu lendab kohe teine käiks sisse. Paigalt ära, hoog üles, sidur alla ja käsi käigukangi küljest ära. Teine käik on ise sees. Jah, igav juba ei hakka.

IMGP6131

Kokkuvõtvalt saab öelda seda, mida siia teada saama olingi tulnud: Ei ole tarvis autosse arutult raha võistlusrajal sõitmiseks panna. Hea sõitja naudib seda niisamagi ja suudab sealt palju üllatavat välja imeda. Igatahes julgustan igaühte kes on salaja unistanud võisltustel kihutamisest. Ei pea olema kogemustega äss. Ei pea olema mitukümmend tuhat maksev püss. Lihtsalt tule, sõida ja lase loom välja!

IMGP6142

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: