Piiroja Karikas 2015 4. etapp, ehk mütsinokk (jälle) veidi rullis


Kell on 10 õhtul, autol on garaažis kapott ikka püsti ning teha on selle kallal hulk töid. Homme varahommikul on start. Olevat juba tavapraktika enne nii isehakanud kui päris autosportlaste seas. Ja ikka ja jälle on hommikuks kõik OK. Ning teekond võib alata. Ikka viimasel hetkel, mis sest et aega selleks oli üle terve kalendrikuu. WP_20150612_001vaike

Piiroja võistlusplatsile koguneb kiirelt rahvast ja autosid juurde. Nende seas ka muide, pandagu nüüd hästi tähele! Ühel päeval kui meie autosport on päris põhjas, siis pole selles süüdi ei rahaprobleemid, ei murjmamid ega tülid ja sahkermahkerid spordiliitudes. Siis on asi lihtsalt selles, et taseme poolest tuleb kõigepealt Georg Orr, siis on tükk tühja maad ja siis wannabed.

IMGP8600vaikeAga wannabedest edasi rääkides, siis olime latti, õigemini tegi seda auto täieõiguslik ainuperemees, oluliselt kõrgemale tõstnud. Seda, et Tarmo selle õige peremees on, näitavad muidugi tulemused eelkõige. Peale tehniliste edasiminekute (õhufilter, suurem toitesüsteemi puhta õhu reserv, uued küünlad, uus summuti koos sportlikuma heliga, uuendatud pidurisüsteem, tahhomeeter koos signaaltulega mida ma kordagi sõidu jooksul ei märganud, sirgeks liigutatud mootor kapoti all jms), mis tunnistan andis omajagu autole vajalikku juurde, oli meil ka üks töine edasiminek. See oli auto kohapealne hooldus, sõitjate heaolu eest eest hoolitsemine ja juhendamine. Seda viimast võis Hannes endale lubada, kuna mehel on kogemusepagasit, millele toetuda. Tugiteenus aga küttis kirgi kõvasti, sest autot nühiti tolmust puhtaks enne ja peale igat sõiduvooru. Ja tolmu oli oi kui palju! Vahepeal lendasid NATO lennukid madalalt üle.IMGP8581

Aga siis ta algas. Tarmo tundis ennast väga koduselt, vana rallikrossi äss ikkagi. Minu jaoks oli see aga üleüldse esimene kord elus ja vanast peast, kus nö kruusateel nö lapats nö täiega põhja vajutada. tundus olevat juba ette probleem, sest minumeelest on kruusal kihutamisel ühendatud jääraja ja asfaldi kaks raskemat külge: libedamad olud ja suuremad kiirused. Siia juurde lisada, et tegu on ilma täiendavate turvavahenditeta autoga, mis pealegi teise inimese omand, kuhu on omajagu vavea ja raha alla pandud. Ja ütleme et üsna nii ka läks, olin veenvalt viimane. Esimeses voorus suutsin koguni järel sõitjale ette jääda. Teisel ringil aga õnneks peremees seda hetke ei näinud – läks auto veidi rohkem käest kui see norm oleks. Eelnevalt olin kodutööd teinud, mis sellises olukorras teha, tagaots jookseb liiga kaugele küljele ära? Tuleb täiega gaasi anda ja rooli hoida kuhu sõita tahad!  Jälle tõdesin, kui efektiivselt suudab pingeolukorras inimene oma peast asju läbi jahvatada. Auto läks käest suurel kiirusel olukorras kus tühjadest veetünnidest tehiskurv oli kohe saabumas. Seega kui ma gaasi annan juurde ei saa ma ju piisavalt hoogu maha et tehiskurvist ohutult läbi lipsata. Kui see aga hoogu maha saama ei peaks, tuleb lintidest täiega otse läbi sõita, sest nässus on asi niiehknaa ja siis saaks hapuksläinud olukorrast võtta veel ikkagi parima. Nii aga ei läinud, auto saigi gaasiandmisega otseks, hoog piisavalt maha ja sik-sakist puhtalt läbi. Nüüd mõtlesin, kas pükse on nüüd ka vaja vahetada?

Foto autor: Taivi Narits
Tarmo sõidustiil Foto autor: Taivi Narits

Kolmandas voorus, tundub et see on saamas meil Tarmoga traditsiooniks, hakkavad probleemid. Tarmo juba esimesel ringil maha: auto ei, liigu! Sai ehku peale nipetnäpet katsutud – hakkas justkui tööle. Läksin ise peale. Liikus hästi! Korras puterdas mootor, korraks mina valede käikudega. Ära veeresin.

Võtsin kokkuvõtteks asja hea ja lõbusa kogemusena, ilusa ilmaga laupäev, punaseks põletatud nahk ja poolpõlenud kütusehais ninas.

Georgile aga hoian igal juhul pöialt kõvasti edasi, et tehnika ei võtaks finaalsõidus  kindlat esikohalootust enam käest!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: