Jälle ratturist ja möödasõidust


Kuna teema (veider küll, sügavtalvisel ajal) on taas päevakorras, siis lisan omagi sekelduse möödunud sügisest. Ei hakka omapoolsete kommidega seda kallutama, et igaüks saaks ise lugeda ja otsustada. Lisaküsimustele vastan ikka.

Päras konkreetset äksedenti saatsin ühele bussifirmale kirja (Ivar, tänud firma tuvastamisel):

Tere!
Eile, 10 sept, mõni minut enne kella 19:00 Tartus Ilmatsalu tänaval sõitsin jalgrattaga Tallinna suunal. Peale Ilmatsalu-Ravila ristmikku tegi minust möödasõitu MK Autobuss liinibuss Pepsi reklaamidega, reg numbri tähed MNN. Möödasõitu tehes jättis buss kiirendamise ning hakkas paremale kaldudes mind teelt välja suruma, mis tal ka väikese kontaktiga õnnestus. Antud kohal teepeenar puudub, on ainult ristirantidega asfaldiaugud. Ilmselt tänu kogemusele suutsin püsti jääda. Kui buss oli manöövri ära teinud, võttis tee keskosa poole tagasi ning jätkas sõitu kiirendades. Kõik see viitab selgelt, et tegu oli bussijuhi poolt tahtlikku või vähemalt teadliku käitumisega.
Seoses sellega palun selle bussijuhi kontaktandmeid, et ta saaks oma käitmist selgitada, misläbi teaksin ise edaspidi ise käituda et selliseid ohuolukordi ei tekiks.

Ettevõte on viisakas ja püüdlik, ning ei jätnud mind tühjalt ootama:

Tere!
Teie poolt kirjeldatud intsident on äärmiselt tõsine ja eriti kutselise juhi poolt täiesti lubamatu käitumine. Võtame Teie kirja alusel bussijuhilt seletuskirja ja uurime esialgu juhtunut täie tõsidusega ise, et vajadusel rakendada vastavad sanktsioonid bussijuhi suhtes. Anname Teile kõigest teada.

Lubadus ka täideti (maha kirjutatud käsitsi kirjutatud ja skännitud failist):

Seletuskiri.
Antud olukorda meenutades ja analüüsides vastan järgnevalt.
Sõitsin jalgratturist mööda vasakult piisaval kaugusel vasakul vastas (see sõna on hiljem juure lisatud I.S.) sõidusuuna rajal. Autobuss oli täies pikkuses jalgrattast möödas, kui märkasin et sõtkub meeleheitlikult parema külje alla. Kuna Ilmatsalu ringil on suur asfaldi järsk rant sõitsin aeglasema käiguga randist üle (lõhub padjad ära)
Tallinna teel oli rattur juba jõudnud poole bussi pikkuseni parema külje alla sõita. Jääb arusaamatuks, milleks niisugune teguviis. Näha oli, et taheti meeleheitlikult paremalt mööda sõita, kuna seal olid veel sõiduteele paigutatud raja püsttõkked oli tema poolt sooritatud manööver (arusaamatu tähemärk I.S.) ohtlik ja ka jäme rikkumine.
Soovitan läbida elementaarsed jalgratturi kursused tutvuda eesti Vabariigi Liiklusseadusega täiendatud trükk aastal 2014.
Minu kontaktandmed vaevalt, et kellelegi mõistust pähe panevad, siin on juba vaja psühhiaatri abi vähemalt tema teguviisi järgi otsustades.
Olen sõitnud 42 aastat aga sellist eksemplari pole küll elus ette tulnud

Lugupidamisega (bussijuhi nimi I.S.)

NB! Peale selle, kui rattur sõidab autoteel, siis ei tohi ta hakata paremalt mööda trügima, vaid sõidab autodega autoteel ühes kolonnis ja annab oma sõidusuuna muutmises LE kohaselt märku.
See, et sellel teel teepeenar puudub ja seda näitab ka vastav tähistus ei ole küll minu süü.

Eks nii ongi, et asjad paistavad erinevatele osapooltele erinevalt. Ehkki jah, antud juhul rääkis üks aiast ja teine aiaaugust, st erinevatest situatsioonidest.

Autojuhtidele kannatlikkust ja ettevaatlikust, ratturitele mõistust ja julgust 🙂

“Jälle ratturist ja möödasõidust” on saanud ühe vastuse

  1. Piinlik juhtum küll. Sõitsin eile samal teel ilmselt ja kohtusin ka ühe ratturiga, mõtlesin, et minust tuleb juttu. 😀 Mina aga jällegi nii nahaalne polnud ja võtsin vastassuunda, kui mööda sõitsin.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: