keda või mida valida? koerad ja nutifonid.


Olen asjadest aru saanud. Mitte täielikult, vaid omal võhiklikul moel. Sest kõige huvitavaga ei jõua mitte kunagi piisavalt põhjalikult kursis olla. Ja siinne kommentaarium on hea koht, kus pimeduses kompijat valgustada tõega. Võtaksin tänuga vastu.

Näiteks koerad. Olen maakas tegelikult. Kõikidel maakatel on koerad või vähemalt on olnud. Ja kõigil teistel maakatel ka keda maakad teavad. Ja linnas on ka. Ja siis ma olengi tähele pannud, et on:

 • Segaverelised, ehk krantsid. Nende puhul ei mängi mingit rolli kus kohast nad pärinevad või keda meenutavad. Nad lihtsalt on koerad. Neid on väga palju erinevaid. Vist küll päris igale maitsele. Samas pakuvad üllatusi, sest iial ei tea milliseks nad väljanägemiselt või iseloomult kasvavad, Neid on lihtne rahalises mõttes soetada. Paljunevad ju pmst ise ja ei maksa auto hinda. Reeglina on nad ka hea tervisega ega põe osadele tõugudele iseloomulikke haigusi. Kui on vaja lihtsalt, ilma arutuid kulutusi tegemata, omale koera, siis krants peaks olema kindla peale minek! Nii tundub mulle.
 • Teenistus ja jahikoerad. Need sobivad neile, kes neid just selleks kasutavad, milleks need aretatud on. Paraku näeb just linnas, et on omale lihtsalt pereliikmeks või õue klähvima neid võetud, ei õpetatud ega jooksutatud. Jah just viimast vajavad jahikoerad meeletult ja linnaruum seda neile ei võimalda. Jällegi, maakana on valus vaadata ületoidetud setterit laisalt ja kurvalt lonkimas rihma otsas. Ta pole selleks, ta peab oma kitsast oskust hästi realiseerima ja mitte midagi muud. Samuti elamurajoonides liikudes näeb arutult haukumas keda? lambakoeri. See, et nad selliselt käituvad räägib dresseerimatusest. Olen kunagi ise kokku puutunud sama tõuga, tippkoolitatud isendiga. Kui sa ei suuda sinna panna aega ja energiat samapalju kui oma lapsele, siis on see loom rikutud. Ja kannatab tema, sina, naabrid. Kui on lihtsalt koera vaja, hoia nendest eemale. Nii tundub mulle.
 • Dekoratiivsed. Ma võin ju öelda et siin ollakse aretustega liiale mindud. Aga vist maitse ja tõekspidamiste asi. Makstakse segaseks, et vääraretisi omale soetada ja neid koos endaga presenteerida, sest see moodne. Ju siis on asi enesekindluses või ma ei tea milles veel. Nii tundub mulle.

Näiteks nutifonid. Või mis head sõna kasutada? Vist otsitakse ikka veel. Riistvara poolest oleks justkui erinevad tootjad. pealtnäha aga ei erine (enam) teineteisest kuigivõrd. Erinevust järjest vähem on sisus.

 • Androidid. Kõige levinum, kõige kirjum, kõige vidinaterohkem. Kindlasti tead kedagi kelle telefonis just see tiksub. Seega on sul alati abi käepärast. Kunagi ei jää hätta. Kõige vähem kollitavad neid hädad, sest avatud platvorm jne popid märgusõnad on need mis jälle välja aitavad. Pettuda ei ole vaja. Pole väga vahet mis märgiga tehasest see välja jooksis, oma põhiolemuselt on nad sama rikkalikud kui kõik teised Androidid. Soodsamad tooted on just siin grupis ning pole karta et millegi eest naljalt üle maksaks. Kindla peale minek. Nii olen mina aru saanud.
 • Windows telefonid. Ilmselt kõige vähem popimad. On pigem lihtsad ja konkreetsed töövahendid. Need ei ole loodud ägedate lisavidinate jms jaoks. Kui oskad sihipäraselt kasutada, lõbusad hetked ja ootamatused pole sinu rida, peaks see olema sulle. Kes aga pani raha siia, et sellega tsillida ja möllata, siis leidis peagi selle telefoni justkui mõttetu olevat. Räägib siis kõigile teistele ka kui sitt telefon see on. Tegelikult teeks ta sihipäraselt kasutatuna oma töö kõige paremini ära. Nii olen mina aru saanud.
 • I telefonid. Selle grupi kasutajad tunnevad alati erilisemat uhkust ega pea kunagi oma valikut selgitama. Võrreldes eelmistega kõige kallim, kuid ilma ühegi mõõdetava eeliseta isend. Mina, isegi maakana olen neid ka küll ja küll, näppinud. Tundub olevat lihtne ja loogiline, kuid ei ole tekkinud mingit sellist sidet, mis ütleks, et siia ma oma raha panen. Nii olen mina aru saanud.

“keda või mida valida? koerad ja nutifonid.” on saanud 2 vastust

 1. Nii koerte, kui telefonide osas nõus. Tänases urbaniseerunud ühiskonnas on mõlemast kategooriast saanud liiga tihti tarbimisühiskonna edevad aksessuaarid.

 2. Olen ka täitsa nõus. On mul kodus selline jahikoeralaadne koer, kes kardab pimedat ja pauku 🙂 Samas on mul ka kodus tõukass, kellele ei tohi piima anda, sest muidu lähevad kõrvad kikki ja tõutunnus kaob ära. Selle arvelt kannatavad liigesed. Õudne.
  Telefonide kohapealt olen ka nõus. Kasutanud nii Androidi kui praegu aifööni. Viimasega olen rahul, sest liigseid rakendusi kaasa ei tule, telefon kokku ei jookse ja teeb, mida tegema peab kiirelt, lihtsalt ja peavaluta. Androidi puhul on see rakenduste hulk meeletu, mida ei saa ei maha lasta ega muudmoodi eemaldada. Kokku kipuvad nad ka jooksma. Mul oli vanem mudel, võib-olla ka seepärast.
  Viltu kellelegi ei vaata, ükskõik mis koera või telefoniga ta vastu jalutab. Eks asi ole iga ühe maitses, kuigi tõsi… eputamisega minnakse kõvasti liiale.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: