Rõuge Rattamaraton estoniancup 2014


Rõuge Rattamaratonile eelneb tavaliselt ratturite seas selline väike hüsteeria – kas rada on tõesti nii raske, mis ilm tuleb, kas juurikaid on palju, kas mäed on järsemad jnejne. Ja niisamuti on kõik pärast sõitu õnnelikud nähtu ja kogetu üle. Ise läksin peale juba täielikus rahus, võiks öelda isegi liigses enesekindluses, sest Rõuge on alati pakkunud mulle paremaid tulemusi ja kergema vaevaga. Jätsin selle aasta eelmised estoniancup sõidud tegemata, et normaalset stardikohta saada. Sain tavalise.

Enne starti kohtusin klassiõega, kellega puhusime stardi ja muidujuttu, ning kelle ma ka autovõtme hoiustamiseks kohe alatult ära kasutasin. Muideks, ajavõtukiibid on moodsamaks ja ühekordsemaks läinud. Sellega seoses ei ole enam korduvkasutatud kiipe, rääkimata kilekotikesi, kuhu sisse sai talafone ja võtmeid välis keskkonnast eraldamiseks panna. Aga rattajutt klassiõega aga arenes, kuni jõudsin konkreetsete juppide ja vidinateni, ning vaatasin et Reeli pilk hakkas mööda Ööbikoru platsi ekslema, ning jätsin jupijutu sinnapaika. Siiski niipalju oli aega kulunud et oma stardigruppi sain suht viimaste seas.

Ja siis vana tuttav panemine. Küll aga ei suutnud ei mina eesolijaid edestada ega nemad oluliselt mind. Ennustas kohamuutuseta sõitu. Siiski mõned tuttavad näod nagu Kaidu ja Eerik ja Kerdi ja need keda nimepidi ei tea. Aga nende kohaolek tähendas, et senine hea Rõuge tulemus on kahtluse all. Taspisi suutsin seljataha neid jätta aga ilmselgelt hilja. Sõidu jooksul vaevas mind väike ülekuumenemine, kuna olin sõidusärgile ühe õhukese alla jätnud. Suur viga. Rajal oli palju minusgusele liiga suure kehamassiindeksiga sõitjale libedust. Just see segab minusugusel kulgemist kõige enam. Tunda andis ka vähene harjutamine maastikurattal.

Lõpuaeg ennustas senisest kesisemat kohta ja nii oligi – tervelt 100 nägu kehvem tulemus kui varasematel kordadel. Jama värk. Kuidas niimoodi Rõuge Tuurile ja Haanja 100-le vastu minnakse? See kaotus oli umbes veerandtunnine, mis tähendas, et see polnud kuskil konkreetselt kaotsi läinud hetk, vaid ikka sügavam põhjus.

Sõit sai läbi
Sõit sai läbi

Paneks tagantjärele tarkuseks kirja:

  • Tuleb oma toitumisharjumustele truuks jääda. Hommikune pudruõgimine ei andnud ilmselgelt midagi. Ehk hoopis pärssis minekut?
  • Tuleb riietuda pigem hõredalt kui parajalt. Eriti maastikul.
  • Eelnevast vedelikukaotus suur, mis annab ka nüüd õhtul tunda. Seda tagasi juua sõidu vältel on võimatu.
  • Maastikuvõistluseks on vaja teha ka maastikutreeninguid.
  • Liigne kehakaal on saadanast.
  • Tehnika tuleb timmida laitmatult tööle.

Pea kuu aja pärast on Rõuge tuur. Valmistuma!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: