SEB 33. Tartu Rattaralli 2014


Pulss stardis - 90, puhkeolekus 45 Ei ole kombeks inimestel enam vanadest rahvatarkustest lugu pidada! Näiteks Aardla Ringi vanasõna – seda kohta, mille sa oled TRRl linna piiriks välja teeninud, jääbki selleks. Ei! Ikka kujutatakse ette, et ehk veel suudan mõne kõvema selja võtta ja kuidagi oma positsiooni parandada. No ega ikka ei suuda küll. Selles ponnistuses pannakse muidugi valusalt küljed maha. Üks näiteks kohe minu ees Põlva teele keeraval ristil. Üks keeras end kummuli, minu ees sõitja vinkles napilt mööda aga ei suutnud asja ohjata ja keeras ikka üle kaela. Mina, kuna olin veidi kaugemal, suutsin mõlemast piisava kaare võtta aga minust parempoolsed käisid ka kruusalt ja murult lisa võtmas. Ja see muidugi ei jäänud ainukeseks aga teemast kui sellisest peaks küll olema.

Tagasi tulles algusesse. Oli ikka suht hõre ilm suvekuu alguse kohta. Ent tasapisi, ma ei tea kas kere hakkab harjuma või läks ka tiba soojemaks, ei pannud enam seda muret tähele. Ilm ilmaks, aga argpükslusest tulenevalt kasutasin puntides kahte kohta, kas täitsa peas tõmbamas või täiesti lõpus tiksumas. Enne Otekat avastasin pundist tuttavaidki, vahetasime veidi mõtteid aga pundissõit ei ole koht pikkadeks maast-ilmast-naistest-autodest aruteludeks. Peale Otekat hakkas mulle ja mitte ainult tunduma, et ei see grupp ega selle vedajad ei ole pikematel tõusudel piisava minekuga. Veel enam, ees paisitis liikuvat üks väiksem grupike veidi parema minekuga. Otsustasime kahekesi proovida. Rsk, see oli lõik kus sai ikka kõvasti laotud. Just siis kui olime gruppi kätte saamas, avastasime pettumuseks, et eesolijad lagunesid omakorda ja seal ees minejaid me püüda ei suutnud. Lohutasime teineteist, et “rsk, vähemalt tegime midagi ja proovisime!” Meie õnnetuseks tähendas see seda, et lahtirebitud punt püüab meid uuesti kinni. Nii see grupivärk on. Tuletame vanasõna meelde.

Teel Tartu poole sai vahepeal samuti punti vedamas käidud, sest sabas langes pulss juba alla 120. Väga maha ei raatsinud lasta, sest uuesti käimaminek kui peaks vaja minema, läheb raskeks. Elvas vaatasin, et Sulev hakkas olematul TP tõusul punti käest laskma ja oli üsna näost vajunud. Uurisin, kas geelist võiks abi olla? Sulev ei hakkanud mingit näitemängu tegema ja neelas geeli alla. Ise kommenteeris, kuidas tuli rahulikult ja mõnuga sõitma, sest eelnevalt kokku läbitud ainult 100km. Aga läks nagu alati. Oma ainukese, igaksjuhuks kaasasoleva geelipaki sain anda täiesti muretult, sest mingist ärakustumisest või tühjusest ei olnud märkigi. Elvas oli selge, et selle tempoga laseb lõpuni vabalt. Kogu selle 4h ja 133 km peale kulus sööki-jooki vaid 0,8 L Värskat!

Elvas aga nagu ma aru sain, ei olnud lühike distants meiega veel liitunud. See sobis!. Tegin naabriga sellest korraks enne Elvat juttu. See rääkis pikalt-laialt kuidas me Pangodis lühkariga liitume ja kuidas need vasakult Elva poolt peale tulevad. Vaene mees oli vist päris väsinud juba, et sellist juttu rääkis. Loodetavasti kestis lõpuni. Elvacundis hakkas ka tunduma, et 4h piir on alistatav, naabrid arvasid veel, et suure kaarega, no problemo. Kui aga Külitse kandis minekut vaatasin, hakkasin küll selle aja löömises kahtlema. Kuna olin jälle kosunud, ronisin Külitse-Ülku teel jälle etteotsa. Seal keegi hõikas, et jou kuulge see on ju see mees kes meid enne siin ka vedas. Ja siis mõne hetke pärast, et nemad selle tempoga kaasa ei tule, et neil mingid naised ka pundis ja mis kõik hädad. Hakkasin lootes teab mida vajutama. Loeme jälle vanasõna.

Vaatamata sellele, et pulsis alla ei andnud, jõudsid nad muidugi Ülkul jälle järele. Koosminek jätkus. Nägin pundiga veel liitnud tuttavat Pillet. Teadsin, et tema suudab kena ühtlast ja head tempot terve sõidu maanteel hoida. Võtsin sappa.  Finish oli kõige meeldivam TRR finish üldse! Kõik võtsid küll Turu tänaval mõõduka tempo, et mingeid hulle tagant mitte liiga ligidale lasta. Samas enne finishit tõmmati rivi laiaks ja hoog maha. Mitte  mingit spurti. Mõistlik! Sättisime Pillega lenksud kõrvuti, et proovida kas saab ühe aja. Pille lenks läks korraks veidi ettepoole ja sellepeale ta arvas, et tegi mulle ikkagi ära. Siiski tuli meil täpselt sama number (nibinnabin alla 4h, te krdi optimistid Elvas!). Ma juhe ei saanud muidugi kohe aru mida Pille silmas pidas. Ta ju alustas oluliselt tagantpoolt, seega muidugi tegi ära!

Igatahes külmast, närvilisest, verisest sõidust kujunes tasapisi siiski midagi, millest head ka meelde jätta. Aeg ja koht vajuvad muidugi vanusega. Tuleb harjuda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: