Pandivere Rattamaraton 2014


“Vaatan et kevad täitsa käes, kuid maastikumaratone ikka pole. kas teeme ühe?”, umbes nii küsis Enno Eilo rattafoorumis mõnd aega tagasi. “Muidugi!” kõlas entusiastlike vastuseid. Sõna entusiastlike pole siin juhuslik, sest sellised mittemasssarja üritused sõeluvad suurem jaolt kohale need, kes tegelikult tahtmist ja huvi täis on. Eelkõige need, kes ei vaja masside julgustust ja innustust, kes hindavad proffi korraldust ja kes on alati kohal kui võimalus on. Ei ole huvilised mitte ainult jutus vaid tegudes.

Rakke Spordiklubi ise suurt osaleda ei saanud, vaid tuntud tegijad, ütleks lausa staarid jagasid ise stardimaterjali ja finishisuppigi.

Pole vaja suur detektiiv olla, et näha siin blogis suurt auku. Üks põhjus muidugi selline talv nagu see oli. Aga nüüd see läheb jälle käima. Tõsi, veidi erinevalt senisest, sest igasugu sarjaüritustest sai selleks hooajaks maha astutud ja sihiks üksiküritused võetud. Julgen ennast rattaharrastussportlaseks nimetada eelkõige seetõttu, et ei lähe kohale eesmärgiga iga hinna eest parem koht – vaid parem enesetunne ja õige rütm. Sel hooajal aga pole veel maastikuratta selga saanudki rääkimata aja peale sõitmisest. Seega pidi sellest saama selline indikaator üritus. Laskumata üksikasjadesse, saab tagantjärgi öelda, et olin valmis hullemaks, lausa katkestamiseks. Aga kestsin päris hästi, oleks võinud koormusega tagasi veidi hoida. Nagu ikka Värska vee peal ja mõni lisa toitlustuspunktide laualt. Need oli Enne ette valmistanud justnagu estoniancup üritusele aga külastajaid peaaegu et ei olnudki. Järgmisel päeval Mulgi Rattamaratoni rajal järgi tiksutud 49km annab lootust, et vastupidavus pole paha, vaikselt võib kiirust otsima hakata.

Omaette teema on see, et ülejäänud rahvas vaatas vana kooli 26″ jooksudega ratturit nagu hobukaarikut kiirteel. Aga tõsiselt, kui palju edu annaks 29″ mulle reaalselt? Tean eeliseid, aga mis see kokku annab? Lisaks muidugi see probleem, et sõidetud on omajagu ja igasugune 29″ ei rahuldaks kindlasti. Kas kulutus õigusteaks ennast? Kahtlen. Möödunud aastal Mulgi RM-l tegi Jõeäär teise koha 26″ga…

Koht seal suhteliselt tagaotsas nagu oodatud, aga eesmärk ongi tasapisi vastupidavust timmida mõneks suuremaks ürituseks sel hooajal.

“Pandivere Rattamaraton 2014” on saanud 2 vastust

 1. 29″ võib sind kiiremaks teha, aga võib ka mitte. Kiirusest olulisem on minu arvates aga see, et sellega oleks sul endal mõnusam ja mugavam sõita. Saad läbida ratta seljas selliseid lõike/kohti, kus muidu pidid võib-olla jala maha panema. Lisaks jooksu suurusele on ka kõik muu vahepeal tormilise kiirusega arenenud: mõistlikud ülekanded (2×10 ja 1×11), laiad ja kerged pöiad, hästi toimivad amordid, laiad lenksud, siduriga käiguvahetajad jne.

  Muidugi kui on soov ka olemasolev (korralik?) 26″ maha müüa, siis saab rahaline häving suur olema…

  • Siimu asjalikke kommentaare on alati hea lugeda! Võtan seda lausa kui tunnustust 🙂
   Olen ka avastanud, et paremad jupid ja asjad ei tee küll kiiremaks aga sõidu mõnusamaks.
   Praegune vokk nagu sa õigesti aimad, ongi aja jooksul üles tuunitud 26″ kerge süsinikraami, tubelessi ja 2*10 (11 jaoks jääb minu jalg vanaks ja nõrgaks) XT grupiga. dual-air amort pole just teab mis tippmudel aga teeb töö minujaoks hästi. vana ratast meenutavad veel sadulapost ja stemm.
   Kui nüüd tahta jah samal tasemel nainerile minna, siis tuleb köhida raha juurde ikka omajagu. Hetkel võtan rahulikult ja tiksun samaga edasi. Aga mine tea mis hea võimalus või pakkumine avaneb, alati tasub valmis ja avatud meelega olla.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: