Jõulumäe Rattamaraton, Samsung Estonian Cup 2013


Selle nädala kestvusalade harrastajate spordiblogid algavad selliste viidetega:

Kindlasti aitab. Viitamine on edukas, kui keegi nendest kasvõi ühe läbi loeb. Ise lugesin neid kõiki. On aidanud paika loksutada minu suhtumist rattaharrastusse ja tasakaalustada kiiremini enda jaoks selle head ja pahupoole.

Seega – tuli minna sõitma targalt, rahulikult ja tervislikult! Nagu Elva näitas, on sel jumet. Tuletades meelde eelmise aasta Jõulumäe tegemisi (hea ju et vanad postitused on käepärast), võib näha et kuidas võistlusele eelnev haigus murdis hea sõidu. Täiesti. Seekord? Sain nohu enne võistlust. Korraliku. Köha ja palavikuga. Sai see neljapäevaks taanduda, kui reede hommikul – aiai vasaku jala liigutamine puusast teatud asenditest nii krdi valus, et võimatu. Sõitma sellisega minna ei saa! Reede õhtul tegin mõne tiiru maja ümber rattaga, polnud nagu midagi häda. Tuleb minna, seal vaatame. Olgu ette öeldud, kõik oli OK, ei mingit nohu ega valusat jalga! Nii need aastad tulevad…

Aga see mõni aasta, mis jõulumäel käidud, on siinsed olulised asjad pähe kulutanud. Rada mitmekülgne ja imekaunis metsas. Teada oli, kuidas tempot jagada, et sõit oleks mõnu mitte valu. Jagasin oma arvamusi taktika kohta neilegi, kel siin kogemused puudusid. Tubli, võimsalt paranevate tulemustega rattur Erkki Jürgenson aga veeres üle joone minu taga, väga pettunud ja morn nägu peas. Ei kuulanud. Või kuulas aga ei teinud.

Ühesõnaga mõnus mõõdukas tempo, esimene kiire rajaosa üllatuseks ummikuid ei pakkunud, oli võimas minek. Päris pikaks ajaks sättisin end kahe noore naise tuulde Jõelähtme singel klubist. Nojaa, rikutud mõtlemine arutleb kohe, et mida krdit keskealine mees noorte naiste taga tiksub jne. Aga – vähemalt minul on tunne et need naised, kes pikkadel distantsidel osalevad, sõidavad siis mis kohtadel iganes, sõidavad nad stabiilselt ja targalt! Meeste kiirus kipub asjatult pendeldama ja võetakse mõttetuid riske. Ehk on ka siin iva, miks naised sportimisega seotud tervisehädadega need arstide muregrupp ei ole? Igatahes sai nii mõistlikus, mõõdukas ja mõnusas tempos ka teine rajapool vastu võtta, Ja muidugi nagu arvata, hakkas siin igasugu ära kustujaid kamaluga vastu tulema seljad ees. Need on siis ilmselt need arstikabineti kandidaadid.

sportfoto_2013-09-07_Honda_Joulumae_Rattamaraton_1024

Aga märksõnadeks, eristamaks Jõulumäed veel teistest sõitudest – palju kukkumisi (oi milliste häälte saatel!), palju katkiseid kumme ja palju muid tehnilisi ikaldusi.  Kuidas enda tehniline varustus oli? Peab tunnistama, et hakkan alles nüüd õige kujuga raami ja korralike juppidega harjuma. Ja tulemus pole paha! Kaks raja keskosasse jäävat tõusu kohe võistluskeskuses, üks neist tuli eelmisel aastal raske vaevaga, seekord eest teise käiguga ja hoogu maha laskamata. teine tõus sealsamas, on alati olnud kindel jalutamine, seekord ei tulnud mõttessegi! Pisiasjad loevad, tehnikasport. Mitte et need kiiremini edasi aitaks, selleks peab ise mees olema, vaid teevad sõidu palju mõnusamaks.

1273101_416644051780857_874800752_o

Ja tulemus? Kas eelnev nohuviirus on hullem kui kõhuviirus? Eelmisel aastal sõitsin täpselt sama aja, 4 sekundit erinevust. Rada seekord veidi pikem ja keerulisem. Liiv pehmem. Aga koht 100 võrra parem. Jälle sai kinnitust tasa ja targu panemise eelis täiega panemise ees. Tark ei torma! Ka nädala pärast TRM-il mitte.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: