HRK Krossisari 2013, 7 etapp


Kas keegi saab viidata sõnastikule, mis selgitaks lahti erinevad rattaürituste formaadid? Grupisõit, ühisstart, temposõit, kross, maraton jne? Kui on, antagu teada! Ise sain siit-sealt aimu, et krossi näol peaks olema tegemist maastikusõiduga suhteliselt lühikestel ringidel. Nii põhimõtteliselt ka oli, kui käisin ise omal nahal kogemas elus esimest sellist sõitu. Kõik peab ära tegema, seni kuni jaksu on!

Võrumaa kuplite vahelt stardipaiga ülesotsimine ei pruugi esimese korraga kohe õnnestuda vaatamata sellele, et kaardid ja selgitused ilusti juures. Ja sealsed teed üldse, loodan et nii mõnigi neist jääb igavesti euroremontidest puutumata! Sõidule kogunes rahvas tasapisi, ise olin üsna esimeste seas. Rahvast nädala sees nii kaugele mõistagi ülemäära palju ei kogune, vaatamata 0€ osavõtutasule. Mõnekümne kanti siiski meid kokku tuli ja eriti rõõmasad oldi uustulnukate üle. Jälgides veidi kaasvõitlejaid ja rada, oli selge et tuleb viimast kohta protokollis kaitsma hakata. Kõik puha kohaliku rattaklubi agarad sportlased ja kogenud sellist sõitu juba omajagu.

IMGP8153

Stardis oodati rahulikult ka hilinejad ära ja liikuma mindigi. Muidugi ei hakanud kohe täiega punnitama ja nii nad eest kadusid. Vana sisseharjutud maratonitaktikaga ei suutnud püüda rohkem kui paar selga. No ikka krt väga harjumatu oli nikerdamine ja raputamine, puhkuseks korraks kruusalõiku. Üks lõpetanutest kommis et “umbõ kiire rada oll” ja sama kinnitas ka korraldaja et see oli üks lihtsamaid ja kiiremaid.

Mis siis siit kasulikku sai? Kolmveerandtunnisel nikerdamisel? Aga tõmbaks paralleeli temposõiduga. Siit saab teada ja kasutada midagi, mida maratonidel tähele ei pane või ei oska, kuid mis ometi kasuks tuleb. Temposõidul hakkad tundma ennast ja oskama õigesti pingutama. Siin harjud ära erinevate tehniliste lõikudega ega hakka maratonidel mõtetutes kohtades ikalduma. Mitmekülgsus on rattasõidul vägagi olemas!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: