XI Värska GP Rattamaraton


Eile toimus Räpinas järjekordne traditsiooniline rattatuur. Et kuidas siis seekord oli, võrreldes eelmistega, mil ma ainult virisenud olen? Polnud viga ma ütlen! Polnud üldse paha! Nimelt ma ise ei osalenud ja nägin juhtumisi mõnda kilomeetrit pärast starti. Punt sportlikke rattureid oli eest minema pühkinud, alla kümne vast. Neist oli maha jäänud üks ülepingutanud ja liigselt palju ette kujutanud harrastaja, siis jupp tühja maad ja siis kõik kohalikud kinomehed. Kes naljaka rattaga, kes jämeda karvase jala ja inglikostüümiga. Asi ju toimis ehk? Polegi võõras oodatud ja omadel peab tsill olema. Vist ongi.

Aga Värskas ootas täna teada tuntud hoopis teine lugu. Peab tunnistama, et sai lausa ette valmistatud, tublimalt trenni tehtud ja puhatud kui vaja. Minek ettelubatud kuumas ja ette lubati ka kiiret ja ülikõva rada. Rahvast nagu alati 100 tuuri. Selles osas tuleb korraldajaid kiita, et on suht tagasihoidliku massi peal teinud üritust järjepidevalt ja täitsa korralikul tasemel. retsept! 😛

Kaidu Vasar-ga sai enne sõitu arutatud, et siin  pannakse tüüpiliselt kohe alguses meeletu tempoga minema, et see meile kummalegi ei sobi ja et tuleb kohti sõidu ajal tagasi tegema hakata. Proovisin siiski kohe ka veidi rajumat tempot, piire tean ja neid siiski ületama ei hakanud. Tundus toimivat, kaasa sai päris pikalt liikuda päris valju jalagha meestega. Vahele olgu öeldud et parmud näitasid taas, et ka 50kmh pundis kaasa tiksumine ei ole neile mingi probleem! Andsin endale tempo pärast aru, et ma ei pruugi kaua sellega kaasa liikuda ja millalgi tuleb lahti lasta. Jah, esimene pool ikka üsna grupisõit ja kohtade mõttes üsna oluline. Arutasime veel ühe Haanja RK tüübiga, et kõik tulevad siia jutu järgi ikka tsillima aga siis kui start on käinud antakse valu nii, et sõnagi suust ei suuda öelda. Ega meiegi pikalt jutelnud. Jälgisin hoolega mis seljad on ja mis teevad ja tundus, tundus õigesti et oli vaja eespool hoida ja nii mingi ime läbi juhtuski et künklikumal osal libisesime ühe Mikitamäe Aironmään klubiga teistel eest. Keegi püüdis veel järgi trügida aga tulutult. Mind veeti ikka korraliku tempoga päris pikalt, proovisin isegi vastuteeneid osutada aga selleks polnud minust pikalt asja.

sportfoto_2013-06-22_Varska_GP_15793

Peagi liitus meiega üks eespoolt mahajääja ja valus andmine käis edasi. Imekombel pidasin selles kuumas ka ise selle tempoga hästi. Turgutajaks ainult värska vesi. Mikitamäe Aironmään viskas ka ühe geeli kõhtu ja pakendi pani teise taskusse! Geeliteemaga seoes hakkasid peas jälle ideed keerlema (paari tunni jooksul jõuab mõndagi peast läbi lasta), et suudan oma geelimahategemisega ikka kahepalgelise mulje jätta, kandes ise särki kollase äärega ja livestrong logoga.

Igatahes olin tänu neile kahele tüübile korralikuma tulemusega finishis kui kunagi varem ja ei jätnud neid tubli töö pärast kiitmata. Peale finshit aga rahvas omalubaduse täitis ja tsillis värksa peoplatsil mõnuga.

http://www.peko.ee/gp2013/pildid1/

http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/c39ggpv86uofc4cu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: