Mulgi Rattamaraton, Samsung Estonian Cup 2013


Niipalju nende rattasõitudega juba kogemust on, et tean tulemusi ka ette hinnata. Seekord pakkusin olemasoleva vormi pealt välja, et sõidan pool tundi kauem kui eelmisel aastal sama rada ja/või annan kohtades järgi 200 vähemalt. Vaatamata sellele, et sellist prognoosi pilgati, täitsin lubaduse kuhjaga.

Kohe algusest peale oli nii raske nagu ma kartsin, tõusud võtsid kohe hinge kinni – jõudu polnud. Ja nii need massid mööda vurasid. Langesin vaatamata elu parimale stardinumbrile kiirelt tahapoole. Suusamägedes liueldes läks asi ikka päris käest ära, palju pidin jalutama ja puhkama. Enam aeglasemalt ei saanud liikuda. Sealsamas toitlustuspunktis panin rahulikult ratta puuriida najale ja läksin laua pealt head-paremat noolima. Ei mäletagi, milllal viimati niimoodi leti ääres võistluste ajal hängitud sai. Sain maha istuda ja sööki-jooki nautlema hakata kui nägin tiguiimlast Laurit kohale saabumas. Oli teine veidi imestunud, tavaliselt jätame ikka vahe sisse. Laadisime seal veel veidi ja hakkasime edasi tiksuma. Enesetunne läks pärast pausi taspisi paremaks ja lisasime Lauriga kiirust. Umbes selles kohas, kus mõõdeti mingi kiirenduskilomeetri kiirust aga oli Lauri tagant kadunud. Kosutav TP oli, järeldan. Edasi kulges sõit juba ühtlasemas tempos ja nii julma raskust enam polnud. Tagasiteel enne lõppu, järveäärsetel küngastel toimetasid meedikud ühe härraga, kellele peagi saabus ka transport järgi. Iseenesest on see veider ja salakaval: need künkad pole tehnilises mõttes mingi ulme, kuid pea alati olen siin valusalt kukkujaid näinud. Loodetavasti härra kosub kenasti ja kiiresti. Teiselt poolelt pean märkima harjumatult lõbusa ja lahke meeleolu, mis ratturitel seekord valitses. Enamasti kiputakse rohkem verist võitlust pidama.

Tulemus oligi täpselt siis nii nagu alguses öeldud. See viis mind mõttele, et kui minu üleliia pikale veninud puhkus mõjutas tulemust nii laastavalt, siis järelikult eespool otsas on tulemust valusalt mõjutavaid tegureid veel rohkem. Väike möödalaskmine, vigastus, pisik ja oledki pildilt läinud. Natuke mõistmist siis nendne vastu, kel on tagasilööke, palun!

sportfoto_2013-05-05_13_Mulgi_Rattamaraton_13528

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: