Premium-7 Temposõidu Karikasarja I etapp 2013


Karu magab terve talve, puhkab korralikult ja vaat kui tugev on! Proovisin järgi – pärast läbikukkunud suusamaratoni puhkasin siiamaani. Ei mingit sportlikku liigutust. Pea siis 2 kuud… Kas sain ka karutugevaks?

See hooaja esimene spordiüritus on vormi hindamiseks väga hea konkreetne mõõdupuu. Aasta tagasi rassisin siin ega saanud esimese hooga temposõidu mõttest ja olemusest kuidagi aru. Tasapisi hakkas kohale jõudma, et see on just see, mida maratoonimise vahele peab tegema ja asi paranes. Seekord olid siis mõned asjad teisiti. Kui eelmisel hooajal olin tublisti muudkui igasugu jookse ja jõusaale teinud, siis nüüd mitte midagi. Lisaks katsusin kaasa lüüa ka korraldamise aitamises ja nägin natuke selle köögipoolt. Ja nägin ära ka selle, et suhteliselt uus võistlusformaat siinkandis kogub võimsalt jõudu – eelmisel aastal oli osalejaid 60 kanti, nüüd 102! Päris arvestatav tõus ju. Silmnähtavalt kõvasti tublisi tegijaid mainekatest rattaklubidest.

Asusin rajale ja püüdsin kõigest väest tempot tagasi hoida, sest rajaprofiil on väga mittetemposõidulik ja tagasitee päris karmi vastutuulega. Aasta tagasi vajutas juba enne poolt maad pärissportlane mööda, seekord alles nii 3/4 peal. Aga mis seal vahet! Finishis näen isegi, et aeg on kõvasti kehvem, kui mullu. Pärastine esialgne finishiprotokoll kinnitab kõike karmilt. Tulemus niis suhtelises kui absoluutses mõttes häving.

Polegi midagi pikalt arutada: see paganama karu talvepuhkuse teooria ei pea paika!

Esimese etapi andmed: http://kambjark.wordpress.com/etapid/1-etapp-24-04-2013/

Sõidu illustratsioon: http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/2g9r5gdbs454ncd6

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: