Särtsutakso


Olin juba mõnd aega tagasi märganud liikumas linnas tumedaid Nissan Leafe, roheliste kirjadega elektritakso kohta. Märkasin, kuid jäi samas nagu suurema tähelepanuta. Ükspäev aga pajatati asjast natuke rohkem uudistesaates ja reklaam töötas minu peal seekord, katsusin järgi.

Kerge vaevaga jõudsin sellise leheni. Sealt sain teada nii tellimisenumbri, kui ka tariifid. Jätsin meelde, et järgmine kord kui võimalus, kohe kasutan. Võimalust ei olnud vaja kaua oodata. Hommikusel ajal tellides teatati, et saabub 10 minuti pärast. Juba paari minuti pärast helistati tagasi ja paluti täpsustada peale selle, kus kohast mu marsruut algab ka see, kuhu ma sõita tahan. Esialgu tundub ehk veider küsimus aga peagi leidis see ka oma selgituse.

Oodata sain väikese segaduse tõttu siiski üle 10 minuti aga ei midagi hullu. Takso oli kaugelt äratuntav. Kui muidu liikusid autod tänaval nagu autod ikka, siis esimene erinevus saabus juba sel hetkel, kui auto peatus. Täielik vaikus. Et milleks mootorit peatumiseks seisata? Aga nii ongi. Sisse istumine on linnasõiduks küll piisavalt ruumikas aga suurema keskklassiga harjunu tajub tagaistmel kindlasti väiksemat jalaruumi. Taksodele on mustmiljon mingit nõuet, ühed puudutavad ka ruumikust aga ju siis annavad need Nissanid vajalikud mõõdud kätte.

Elektritakso
Elektritakso

Sõit algab sama vaikselt, hoo tõustes hakkavad kummid siiski kuskilt vaikselt läbi kostma ja vaikset, pea märkamatut urinat ka. Märkamatuks võib jääda ka see, et minek on autol väga hea ja et kiirendus on ilma ühegi jõnksatusega. Seda peaks tajuma ka parimate automaatide omanikud. Lasin peast läbi mõtte, et ma ei hakka juhti ühegi küsimusega tüütama, ilmselt teevad seda kõik sõitjad ja tal on sellest grammafonimängust täielik siiber. Aga mees oleks justkui selles osas ette valmistunud ja hakkab otsast peale kõike ise välja laduma. Põhijutt muidugi see, et praktika on niivõrd lühike, et midagi asjalikku veel arvata ei olegi.

Laias laastus siis kui lubjaollus alt ei vea: linnasõitu järjest umbes 1,5h. Teist samasugust jälle laadimiseks. Linnast julgeb ette võtta ainult Luunja, Laeva jms otsasid. Tagasitulles juba ots laadima jälle. Kaua akud kestavad, rääkigu siis tootja mida iganes? Eriti pärast kõvasid pakaseid.  Mis talvel üldse saab? Vebasto on mõttena riiulis ootamas. Samas ma ei tea, kas see igasugu kompensatsioonimehanismidega kooskõlas on aga küllap nemad juba teavad. Inimeste huvi aga on tohutu. Pärast uudistesaadet tellitakse neid ka Tallinnasse…

Soovitan ka proovida selliseid TEISTSUGUSEID uusi algatusi. Võib-olla sobib, võib-olla mitte, proovi – saad teada. Järgmine kord telli siis numbril 1918, vaata ise mis mulje jääb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: