Elva Rattamaraton, Samsung Estonian Cup 2012


Oli kunagi nii, et kui estoniancupi täismaratonidele kirja panin, siis kinnisideega et pean jõudma esimese 500 sisse. Nii aga ei läinud. Palju jäi puudu, kohe päris palju. Sel hooajal hakkas veidi paremini minema, kuid ikka. Tulemuste trendijoon näitas, et hooaja lõpuks peaks siiski ka alla 500 saama. Jõulumäe läks haiguse nahka. Kuidas on Elvaga? Viimane võimalus.

Vahetult enne sõitu kontakteerus tigutiimlane Lauri, kes läbi nohuse hääle raporteeris haigusloost. Kujutan ette kui kahju tal oli. Aga mitte sellepärast ei helistanud, vaid luges uudist, et juba saabki nime kirja panna proshopi telgis järgmiseks hooajaks ja andku ma aga minna. Aga proshopi telgielanikud ei teadnud asjast midagi. Samas tunnistasid et ma polnud ainumas küsija. Lauri tuvastas ka põhjuse, mingi segane uudisenupp kuskil internetis.

Aga mis nüüd sõitmist puudutab, siis oli selge, et ilmaolud tulevad segased, rada ülikiire ja mõne porimülkaga. Kiire rada pole just mu lemmik. Samas on see suht pähe kulunud. Pähe võetud idee, et söök jook peab rajal olema natural, siis oli tagataskus meepudelike ja joogiks puhas värska. Stardigupiga oli ka sedasi, et kuna peale Rõuget pole paremaid numbreid näinud, siis oli stardinumber vajunud sügavale taha lõppu.

Stardis tõmbasin kohe hoo koos teistega üles, sooja eriti tegemata ja sel nädalal üldse sõitmata. Elvast väljuval kruusakal tundus kõik hea. Mahapööre oli teada tuntud täpset ja tähelepanelikku sõitu nõudev, oht feilida üsna suur. Peale siksakitamist nägin Elle Leppiku selga, seda oli juba hea mitu sõitu mõnus orientiiriks edenemise kohta võtta. Lähenes krossirada ja Elle tõmbas ratta teeäärde. Kumm. Kahju, väga kahju. Kakerdamine uuemale rajaosale läks suhteliselt sujuvalt ja edasi võimsad grupisõidud. Vahele aga pugesid peagi mõned lühikesed poriaugud ja siin oli selge, et FF ei ole vähemalt minu rattataltsutamise võimekuse juures kõige parem valik. Samas, kas okastega kummid oleks jälle kruusal piisavalt veerenud? Ilmselt ei olekski suurt vahet lõpptulemuse osas olnud. Natuke on sõidutehnika siiski paranenud, mõnigi varem jalutatav koht sai muretult läbitud. Aga siiski, ühel rööbastega laskumisel läks rada nurga alla, välja tulla enam ei osanud ja nii see kiiver peaga mudasse prantsatas. Jalg oli esialgu üsna valus ja kriimuline. Aga kohe edasi tulistades kadus igasugune jama. Siiski vastu kriime toksivad rohukõrred ja eriti kuuseoksad tuletasid kriime valusalt meelde.

Veidi veel lõpuni
Veidi veel lõpuni
Andris, nii need minutid kaovad!
Andris, nii need minutid kaovad!
Piret on leidnud juba alguses kena hõreda grupi
Piret on leidnud juba alguses kena hõreda grupi
Tartsil on tõusul selline minek, et hoiab näppe igaksjuhuks piduril!
Tartsil on tõusul selline minek, et hoiab näppe igaksjuhuks piduril!

Söögijoogi värk oli nii hästi õnnestunud, et ei mingit TP peatusi ja kõhus oli ka kõik väga OK. Enne lõpuosa tundus, et seltskond mis ümbritses on midagi uut. Ei ühtegi tuttavat ratast ega nägu. Varem sai vähemalt Andrisega kohti vahetatud. Aga valu anti kõvasti ja pingutasin ise ka mõistlikult. Raja lõpuosa ise aga oli teada mudasem ja nagu loodud, lajatas siis vihma ka alla. Asi läks väga libedaks ja jäin oma FFdega ilmselgelt paljudele jalgu. Siiski pääses teiste pidurdamisest varsti ja siis Elva ja siis finish, kõik nagu peas juba, suunaviitasid poleks vajagi.

Finishis tegin jooksu kohe rattapesu suunas aga isegi nüüd jõudes oli juba meeletu saba ja loobusin. Rabasin supi, mis seekord oli Elvale traditsiooniliselt lahja, aga siiski valmistatud ja kanasupp. Sobis küll parajalt. Tulemusest polnud mingit aimu, jätsin selle kodutööks. Auto juures oodates kimas järsku mu juurde Andris kelle esimene ja konkreetne küsimus oli: Mis aeg Sul oli? Talle oleks see nagu eluküsimus. Taas pea veerandtunnine vahe.

Kodus näen aga et trendijoon ei valetanud, koht alla 500 on käes! Parem hilja kui mitte kunagi. Napilt küll aga siiski sobis hooaega kenasti lõpetama.

Sportsträkker: http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/ena3dv513fj0c1he

Väike videolõik: https://plus.google.com/photos/112184257401153041679/albums/5785865112307683681

ERR spekuleerib: http://sport.err.ee/jalgrattasport/1760635c-c72b-48bb-97df-48706109c0d1

ERR asjalik kokkuvõte: http://sport.err.ee/jalgrattasport/e9693652-b172-48ab-b644-7dfa939231d9

Pilte:

Tulemused: http://voistlus.ee/results/stage/8/type/marathon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: