Premium 7 Temposõidu Karikasari. IV etapp


Kahju või mitte aga velohooaeg hakkab vaikselt otsi kokku ajama ja nii on 4-etapiline sõidusari viimase vaatuseni jõudnud. Kuna eelmistel kolmel sai kõigil krapsti kohal oldud siis juba põhimõtteliselt oli vaja jälle siin olla. Ja muidugi kontrollida, kuipalju on üldine vormi allakäik ja eelmise nädala haiguslood tempole mõju avaldanud. Rahvast tundus olevat kohal kuidagi rohkem kui varem, ilmselt hakkab asi jumet võtma ja siinkandis ka selline üritus käima saama. Nojah, see PR ja glamuur pole küll võrreldav pealinnas ja selle lähedal korraldavate üritustega aga see polegi põhiline.

Parklas masinaid rohkem kui kunagi varem
Parklas masinaid rohkem kui kunagi varem

Start läks siis nagu eelmselgi korral haagise pealt maha, mis on hoo sissesaamise mõttes väga sobiv. Samuti on üsna mugav paigalt võtta kui keegi hoiab ratast tasakaalus, saab jalad juba kinni panna ja täiega vajutamisega tegeleda.

Mitte igaüks ei soovinud hoidmisteenust kasutada
Mitte igaüks ei soovinud hoidmisteenust kasutada

Enne starti käisin tsekkasin esimese tõusu ja kilomeetrid ära. Oluline oli just teada saada, kas tõusud on eest suure hammakaga vajutatavad. Nimelt viimasel ajal kipub saadanas jukerdama ja ei taha siin lühikesel sutsakal kus ainult täiega panemine loeb, üleliigselt riskida.

Enne starti sai puhutud mõni sõna tubli ja rahuliku harrastussportlasega Raivo Laanemets, kes käis välja ennast alahindava pakkumise, et kuna mina kohe tema järgi sõidan siis ilmselt jõuan selle minutilise vahega talle ka järele. Ise julgesin selles ikka väga kahelda, sest tagasihoidmise plaan oli kindel. Stardiaeg sai suht varajasse aega kirja meil mõlemil, tema 12 minutil ja mina minut peale Raivot.

Esimene tõus kalmistu juures läkski nii kenasti nagu lootsin ja sellele järgnev pikk ja kiire laskumine võimaldas pulssi kontrolli alla hoida. Kraanid väga kinni ei vajunud ja nii nägin minekusuunal peagi isegi Raivo selga. Samal ajal tuhises üks pärissportlane mööda… Tagasipöördel oli sellele eelnev tõus ikkagi pulsi lakke ajanud, mida püüdsin nüüd kuidagi maha saada. Aga enesetunne polnud sugugi hull ja rajakohtunikud ergutasid ka. Siiski tundus et nii minu, pärissportlase kui Raivo tempo oli külmunud ja keegi enam teinetreisele väga suure vahega ära ei teinud. Vägisi tagasihoidmine viiski selleni, et vahe enam Raivoga ei vähenenud.

Eelmise korra ärevatest olukordadest õpituna tehti finishiala veidi turvalisemaks
Eelmise korra ärevatest olukordadest õpituna tehti finishiala veidi turvalisemaks

Peale finishit tundus mees olevat natuke näost ära ja oigas ja ohkis päris kõvasti, ise samal ajal kõhust kinni hoides. Ilmselt hakkas oma ennustust ise ka niiväga kartma et punnitas tagasiteel üle. Aeg aga näitas praegu umbkaudu hinnates 1 minuti võrra paremust eelmise korraga võrreldes. Samas oli ilm ideaalne ja tulemust parandasid ilmselt kõik. Kahjuks ei saanud kauemaks kohapeale jääda ja meeleolusid jälgima jääda. Loodetavasti pannakse uuel hooajal ka üritus taas püsti!

Sportsträker: http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/4egkb6f7oubjb050

“Premium 7 Temposõidu Karikasari. IV etapp” on saanud 3 vastust

  1. Arvasin küll et seal viimasel tõusul kiriku juures lähed mööda 🙂 Kuigi aeg kõige parem ei olnud, piisas sellest, et oma vanuseklassis sarja arvestuses saada 2. koht – oluline oli igal etapil osaleda! Ajaparandust võrreldes kevadega 1.5 minutit, võrreldes 2011 kevadega (sama trass, aga ei olnud sarjana) 2.5 minutit. Hea on see, et katkestamisi pole veel ette tulnud. Muidu ühel meist hiljem startinud vanemal härrasmehel purunes 2km enne lõppu kumm, aga ta sõitis lõpuni. Pärast uurisime velge, tundus et see oli terveks jäänud.

  2. Väiksemgi areng teeb meele muidugi heaks. Ega sa Raivo tea, kuskohas üldkokkuvõtet näeb?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: