Jõulumäe Rattamaraton, Samsung Estonian Cup 2012


Seekordse sõidu olulised sündmused hakkasid, jah kahjuks, juba pea et nädal varem. Esteks kahepäevane MTB-MNT tuur oli mahlad ikka korralikult välja pigistanud. Aga ilmselt oli sellest iks vähe ja nii möödus terve teisipäev haigevoodis, kolmapäeval hakkas joogivesi juba sees püsima ja enne sõitu sai seega päris sööke ainult 2 päeva proovida. Ratta poole vaatamist sedapuhku ei olnud vahepeal muidugi üldse.

Targemad kõrvaltvaatajad hoiatasid küll kõige halva eest mis ees ootab aga ega lollid siis kuula vaid on ise targad ja peavad omal nahal kõik läbi tegema. Enne Pärnusse minekut sai alles Kambja stardinumber eemaldatud. Kohalesõit ise juba võtab kenasti üle paari tunni ja uni polnud ka öösel suurem asi. Päris palju head lubavaid näitajaid või mis? Aga et virinatoon õhku haisema ei jääks, siis oli ka plusse, et paremad kummid, taas FF-d, on all ja amordil pole mingit märki sellest et see taas nagu eelmisel aastal lagunema võiks hakata. Võrdsete tingimuste osas paistis ilm ratturi unistus olevat.

Stardirivis Madis Kivilo nonstop jutu saatel võtsin grupis võimalikult tagasihoidliku koha, sest arusaadavalt oli põhjust vähemalt alguses väga ettevaatlik olla. Olles siin varem ka lühikesi sõite sõitnud ja pannes kokku ka muud jutud, siis on huvitav seik: pika maa pea tuhatkond ratturit saavad siin päris sujuvalt liikuma ilma suuremate lausseisakuteta, samas kolm korda vähemas koguses lühikese maa omad suudavad müstilised rajaosad külakuhja ajada. Iseenesest oli siin liival hea püsimine ja järgi sai ainult jõuga ja tahtlikult antud. Korra nägin silmanurgast, kuidas keegi minust kõrval või tagapool üritas samblasest lohust tubli kohaparandust saada aga niideti maha. Päras tunnistas tiimikaaslane Andris Pikkat oma viga ja oli seal lausa üle pea käinud. Andris, kas ma nägin õigesti, et su rattal vilkus sõidu ajal tagatuli?!  Andrisega aga heitlesime postisiooni pärast veel hea mitmeid kordi, kuni poole maa peale jõudes avaldas ta taas kohtudes arvamust, et hea kiire rada on. Mul raal peas ja eestlaslik sõbralikkus genereerisid iseenesest vastuse ja kiitsin tema arvamuse igati heaks ja õigeks. Ise muidugi teadsin et just raja teine pool hakkab mahlasid välja alles võtma. Andris seda ei teadnud, jäi kuskil kohas maha ja enne kui pärast sõidu lõppu ma teda ei näinudki. Ka niimoodi või kohti saada.

Aga silma-järgi-statistikas tundus seekord olevat kõvasti kummipurunemist ja ikka kamaluga juurikatel külje maha panekuid. Samas ei silmanud ühtegi ketipurustajat nagu näiteks Rõuges tavaks. Lisaks oli klassikaline see, et sõidu esimeses kolmandikus andsin kõvasti kohti järgi, teises võtsin omajagu tagasi ja viimases veidi jälle järgi, sest tundus et kõht veel õiges töörütmis ei ole ja asi kiskus väga õõnsaks.

Stardi- ja finishipaik, hetkel aga tõus alles poolel maal
Stardi- ja finishipaik, hetkel aga tõus alles poolel maal

Esimese kolmandiku alguses oli veel üks hea orientiir Elle Leppik, kellele järgijõudmine viitas sellele, et tempos päris piinliku kaotust ei olnud. Peagi sai künklikul osal, mis mulle üldiselt istub kui see just juurikane ei ole, mööda ja edumaagi võetud. Lõpuosa porimülkad olid omadel kohtadel, käredad juurikad ja mõni korralik tõusupurakas oli see mis ikkagi oma töö tegi ja ei olnud kerge, ei olnud see lõpu osa. Tasakese liikudes, ei taha ju kättevõideldud kohti samas odavalt käest lasta, ikka lõpp kätte ja mullivesi alla kulistatud. Finishis oli muidugi juba kuivades riietes vastas Tõnu Talur, kes kuulas mu haiguse juttu ja muud hädaldamist ja küsis kõige olulisema küsimuse: “Ja seda kõike arvestades on tulemus ju……?”. See oli hea punkt sõidule. Madise jutt kõlaritest nagu polekski vahepealsete 3-5 tunni vältel katkenud…

Esialgsed tulemused: http://www.championchip.ee/ftp/liveresults/2012/08/25JRM_60km/

Pilte:

Liikuvaid pilte:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: