Võru 7. Rattaralli (Filter MNT 5.etapp)


Ei kujuta ette mis selleni viis aga ühtäkki tekkis jonn, et ma kohe pean proovima kuidas on kahel järjestikusel päeval rattaürituste täisdistantsidel vajutada. Nagu eelmise postituse lõpp ütleb, ei olnud eelneva õhtu enesetunne küll selline, et midagi head tulla võiks. Ilmateade lubas täpselt võistluse ajaks vihma, seekord lubadus täideti. Hommikune enesetunne siiski väga hull ei olnud ja läbi tiksuma minna ikkagi lubas. Aga ma ju ei kujuta ette kuidas asi sujub.

Võrru sissesõites hakkasin siis otsima va spordihoonet, kus start pidavat asuma. Saagisin edasi tagasi, vererõhk tõusis, rattureid liikus aga ei midagi. Lõpuks näen küll hoonet ennast vähe kaugemal aga krt ligi kuidagi ei saa. Mitte ühtegi viita ega vihjet. Piinasin veidi kohalikke, need siis rääkisid kuidas tiirutada. Neetud, tiirutasin küll aga ikka rohkem kui oleks pidanud. Mingeid viiteid ega märke, Võru liikluskorraldus, mida ma alati sarjanud olen, ei aidanud ka. Päris omapärane viis linna tutvustada, kottides külaliste ajusid.

Lõpuks sai ikka asjale ligi ja alustada ettevalmistustega. Veeretasime ennast kohale ajanud Tartsi ja Kairiga veidi rattajuttu. Tarts demos oma uut-vana maanteepüssi, millega nüüd siis hakkavad kindlasti tulema vägevad tulemused ja trenn saab uue kvaliteedi.

Ilm kiskus aga ikka sombusemaks, ja tuju ei olnud eriti üldse. Aga mingi jonn ikka käskis asja vähemalt proovida. Pealegi, oli raja konf selline, et suurema ikalduse saabudes on lihtne katkestada ja Võrru tagasi tõmbuda.

Asusin siis stardirahva juurde. Vaatan et kuskil kõrgemal mingeid märke ja värke pole et kus mis stardigrupp asub. Sellest ei tundunud olevat midagi hullu, sest tahtsin teha nagu eelmisel aastal, et panengi tagaotsast minema. Juhendi järgi pidi stardipääslasse sissepääsu keegi kontrollima aga siin lõpus polnud kedagi, ei hakanud sellest ennast häirida laskma. Asi läks veidi kahtlaseks siis kui kell tiksus 12 täis ja asi ei liikunud. Järsku hõikas Tarts raja kõrvale et kuule siin on lühikese maa rahvas. Vana raisk! Hakkasin siis ette ronima, ise silmanurgast näen, kuidas 98km rahvas teele läheb ja nagu ikka kõva paugutamisega. Lendan siis raja kõrvalt stardi poole, aga juba olid jõutud sinna pääsemise väravadki sulgeda. Rohevestiga suheldes saime ratta ikka rajale, ise üle aia ja vaikselt järgi tiksuma. Nagu isegi mõistate, polnud tuju enam väga rattasõidu lainel. Räpina suunale välja keerates näen peagi, kuidas punt keerab juba ringteelt ära, autodekolonn sabas. Lasin peast läbi krõbedamat sõnavara ja imestasin ise ka mida kõike oskan. Aga 100km trenn ootas ees ja energiat polnud raisata.

Selge oli see et mingidki seljad ikka kinni püüan, olgugi et põhipunt kadus ja kadus üha kaugemale ja kaugemale. Esimene selg oli käes siiski juba enne raudteeviadukti, vast nii 5km peal. Nendega polnud mul mingeid plaane, niipalju ikka minekut on, et saab veidi kiiremini. Rõuge suunal hakkas paistma mingi 5-ne selgade punt, vot selle vastu tekkis juba suurem huvi. Peagi olid nad käeulatuses, aga krt kui raske on ikka kätte saada. On nad siinsamas aga teevad pundis tööd ja üksi järgi ajamine võttis vast nii 10 km. Rõuge külje all Haanja poole järsus mahapöördes olidki nad käes, see oli esimene oluline kergendus. Tegelikult oli see veidi imelik, sest kurvid on minule raske teema. Mõnd aega käis töö kenasti ja sai omajagu puhatagi, paarile päris valusale tõusule. Jõudsin mõelda, et kassanäed, esimene käiguvahetus on kenasti vastu pidanud ja just siis juhtus see, et väikse pealt suure peale enam ei liikunud. Väheke näpud õliseks ja jälle kambale järgi. Künklikul osal tundus üllatuseks minu jalg kõvem olevat ja siis kui omaarust hakkasin etteotsa tööle, avastasin peagi, et mehed on kaugele maha jäänud. No kui vahe nii suur, siis ei olnud põhjust väga ootama ka jääda ja minna nii nagu paras tundub.

Enne Haanjat hakkas paistma üks ccrotamobilis sõiduriie väga kena inimese seljas ja päris kobeda ratta peal. Selleks oli Pille Preegel, kelle sõidumaneer oli üsna kõhkelv ja kui kohakuti jõudsime, kurtis oma rasket saatust, kuidas asi oli käest läinud. Aga ise ta veel midagi minna ei lasknud, vaid otsustas kohe, et nüüd peame koos tööle hakkama. Arvestades, kui kiiresti ta selg ees vastu tuli, oli päris üllatav et minu sama tempoga tuli ilusti kaasa, ilmselt ootaski tagant abi. Sel hetkel ma veel ei tabanud ära, millise selle sõidu päästeingliga minu jaoks ma kokku olin saanud. Siit alates kujunes asi nii, et minek oli üllatavalt hea, Pille hingeldas seljataga päris kõvasti aga püsis sabas, mõnel tõusu lõpus ehk lasin jalga sirgemaks, sest üksi edasi panna oleks olnud päris lollus. Kui ma ei eksi siis kuni Võru kanti tagasi jõudes, nii üle poole maa olin põhiliselt mina ees, tasapisi aga hakkas (hust vastutuules) asi valusaks minema. Selle jagas Pille ära ja hakkas aegajalat järjest tihedamalt juhtimist üle võtma. Selles mõttes oli ta minust palju tublim, et suutus raudselt palju stabiilsemat minekut teha. Viimases TP-s otsustasin midagi ligi haarata, sest ekskavaator oli kõhu kole õõnsaks kaevanud. Vahepeal olin küll ühe lõhkelaengu kõhtu visanud, aga sellest jäi väheks. See liigutus tegi Pille ilmselgelt kurvaks. Veel valusam laks oli see, et mingi 4-5 meest astus just siin meile tagant kannale. Kus me selle tempo nii käest lasime, ei tea. Igatahes panime selle pundiga edasi ja endiselt enda heameeleks suutsin sees püsida ja tõusudel kõvemat jalga näidata.

Siis saabus viimane kilomeetrikümme ja siin läks asi halvaks. Pulss enam üles ei tulnud, punnita kuidas tahad. Peas kiilub ka midagi kinni, ühesõnaga – asi ühel pool. Rikkusin sellega Pille sõidu ka ära, sest minu kustumise tõttu pääsesid mõned mehed eest minema. Selleks ajaks oli sadu nagu oavarrest. Eesõitja ratta alt tuleb nagu kastmisvoolikuga lisaks, suurt midagi ei näe. Nii raske ma ei mäletagi millal viimati oli. Teadsin ka, et tempot ei saa maha lasta, siis kisub kohalejõudmine väga valusaks. Tänu Pillele, kes sõitis targalt suutsin hoogu ikkagi lõpuni hoida ja ta sai teenitult oma 3 sek edumaa Finishis. Olen suur tänuvõlglane ette läbikukkunud ürituse jalule aitamise eest!

Esialgsed tulemused: http://abckompuuter.ee/wp-content/uploads/aerobike/voru/pikk.pdf

Sports-tracker: http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/3mvi848h4mkgsmiq

Pilte: http://www.sportfoto.ee/et/?gallery_id=375

ERR uudiseklipp: http://sport.err.ee/jalgrattasport/129240c0-535e-4dad-aeae-275be3853317

“Võru 7. Rattaralli (Filter MNT 5.etapp)” on saanud ühe vastuse

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: