Kalevipoja Rattamaraton, Samsung Estonian Cup 2012


Suvesoojade ilmade ärakadumise positiivne moment on ometi ka. Kuremaal on sõidud olnud ikka parjas kuumuses, eelmisel aastal liigseski kuumuses. Rada seejuures võtab järjest enam maastikumad omadused ja nii see läbikukkumine eelmisel aastal juhtuski. Sel aastal siis, võimalused kõigil võrdsed aga polnud midagi, mis oleks sõidu läbikukkumisele tõuganud. Ette öelda, siis isegi pool oma joogiveest jäi alles.

Seekord ei käinud nädal varem rajaluurel aga kui juba Oliver Öpik ütles, et uskumatult palju aega kulus, siis see andis aimu, et head ja rasket sõitu on oodata. Kummid olid eelmisest korrast alla FF-d, ehk suht kiilakad. Selle mõtte laidsid tiimikaaslased kohe maha, läksin liimile ja vahetasin RR-de vastu. Samas kohapeal oli selge, et esiots paneb ikka FF-dega selle raja läbi. Omaette mõtlesin, selleks et tulemust parandada peaks ju kuulda võtma neid kes minust eespool sõidavad, mitte neid kes tagapool. Samas pole minu sõidutehnika tegijamatega võrreldav. Ma ei oskagi lõpuks öelda, mis oleks mille üle kaalunud, kas FF ja ikaldus mudasel lõigul, või RR ja tagasihoidlik minek kruusalõigul? Võrdlus jäi saamata.

Laiusele minnes nägu nalja veel täis
Laiusele minnes nägu nalja veel täis

Rada ise on kaval. Nagu foorumis öeldi, sarnaselt Rõugele võtab sõidu lõpuks ikka kõik mahlad välja. Omaduselt on need siiski täiesti erinevad rajad. Rõuges olid vaheldused kiired. Siin aga olid kõik elemendid ja võimsalt esindatud, aga kohutavalt pikad. Kui oli kruus, siis oli pea maanteesõit, kui oli imev turbalõik, siis seda silmapiirini. Lihtne oli olukorda alahinnata, see oli õige.

Enam nii naljakas ei ole
Enam nii naljakas ei ole

EElmise aasta tulemus oli nii kosmosesse, et ei osanud nüüd õiget sihti pannagi. Rajal ei hakanud meelega ümbritsevaid stardinumbreid uurima asetuse ülevaate saamiseks, see oleks ainult segavaks lisainfoks olnud. Teised, ma panin tähele siiski uurisid pingsalt. Lõpuprotokoll näitas kohta, mis on sel hooajal juba stabiilseks muutumas, vaja oleks kuskilt veel 5-10 min  leida. Aega on veel kaks maratoni. Siin rajal ei olnud minu jaoks kohta, kus oleks seda võtta olnud.

Sports-träker seekord väga võssa ei pannudki: http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/ahjntmqbffsed4fv

Pilte:

http://public.fotki.com/jgevaoliver/kalevipoja-rattamaraton/

http://grimsun.eu/SEC_2012_kalevipoja/

Esialgsed tulemused:

http://www.championchip.ee/ftp/liveresults/2012/08/11KRM_60km/

ERR kokkuvõte: http://sport.err.ee/jalgrattasport/c88ee084-4599-40b3-9c22-e348cf781229

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: