LS § 87 ehk maanteeratturi õudusunenägu


Viimasel ajal on kellegi väljakaevamise tulemusena (ahjaa, politsei poolt läbiviidav kampaania) toonud lagedale väga palju arusaamatusi ja teravusi, seda vaatamata sellele, et kõnealused nõuded olid juba iidamast-aadamast (kes viitsiks välja kaevate millal ja kelle algatusel?) olemas. Ega isegi patust puhas olnud, sai võetud https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv ette ja siin tema on:

§ 87. Jalgrattale, tasakaaluliikurile ja pisimopeedile esitatavad nõuded
(1) Jalgrattal ja pisimopeedil peab olema:
1) töökorras pidur ja signaalkell;
2) ees valge ja taga punane ning vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane või valge helkur.

(3) Jalgrattal, tasakaaluliikuril ja pisimopeedil peab põlema pimeda ajal või halva nähtavuse korral sõites ees valge ja taga punane tuli

Peamiselt tekitas see eelkõige siis maanteeratta spordiharrastajate seas kahtsugust paanikat:

1. Kelle kuradile ma seal maanteel kella lasen? Rekkale või endale aipoodi juhtmeidpidi kõrva siirdanud rulluisutajale? Jalakäijad kippuvat aga kella pealegi hoopis ootamatuid liigutusi tegema, mis tekitavat hoopis omakorda ohte.

2. Mida krdit ma helkuritega päise päeva ajal helendan? Ja siit kõige suurem mure – maanteratas näeb koos helkuritega eriti pervo välja ju!

Aga vaatame siis:

Punane helkur taga
Valge helkur ja signaalkell ees
Ja nüüd tõeline õudus – kollased helkurid rattal külgedel

Eks see kipu maitse asi ka olema aga küsimus nägijatele: Kas tublist spordimehest peaministri rattal on nimetatud varustus küljes? Kui tead, anna siiagi märku.

Eks selle seadusega on nagu on, samas on turvalisus tähtis teema ja küündimatu seadus ei anna alust selle mittetäitmiseks. Paraku elatakse sellest küündimatusest tulnud frustratsiooni politseinike peale välja, kes olevat nüüd justkui kõigis lollustes ja maailmahädades süüdi.

Lisaks:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: