Fuji Rakke Rattamaraton, SEC 2012


Kas Rakke rada jääbki alistamatuks? Kas uued FF-d teevad imet? Kas ilm teeb jälle oma vimkat? Kas Taaramäe ülivõimsa sõidu otseülekande vaatamine aitab parema koha peale? Kas eelmiste päevade kurguni topitud maasikadopingust on kasu? Kas eurotsoon jääb püsima?

Küsimusi oli palju ja need tegid kogu sõidueelse olemise üsna rahutuks. Põhjust pabinaks andis ka nädal varem läbi tehtud avatud raja sõit, kus vorm kustus juba 10 km enne lõppu. Asi tõotas halba, nagu Rakkes ikka. Aga kui juba on nii, et ühtegi head tõotavat märki ei ole ja kõik märgid näitavad, et Rakkes tuleb jälle alla anda, siis mingu see juba täiega. Nimelt tegi tiimikaaslane Tarts mingipäev ratta rehvidega igasugu proove ja mahhinatsioone ja nägu oli päris rahulolev peas. Vaatasin siis ka et mis ikka – vähepruugitud 2.25 Furious Fredid alla ja rajale. Või siiski, üks oluline muudatus veel. Teine Tigutiimlane Andris vaatas mu spordijoogiga mulistamist ja mässamist ja teatas, et tema lõpetas selle värgi ära, alati on sellest olnud rohkem kahju kui kasu. Järgi mõeldes – jah, ilma selleta tehtud sõidud on kuidagi stressivabamalt läinud. Loksutasin pulbri pudelist välja ja Värska vesi asemele.

Enne veel kui sõidu juurde siis ILM. See on siin alati üllatusi pakkunud, küll nii ja küll naasuguseid. Seekord oli ennustus, et tund peale starti võib keerata äikesetormikeseks. Ei imestaks. Aga tegelikult oli start sooja ja päikesega minek, ning see äikesesutsakas jäi pigem ähvarduseks mõne pilvetüki ja paari aimatava vihmapiisa näol. Peale seda jäi isegi tuuleõhk seisma ja õhutemperatuur ja päike andis teada suve kohaolekust. Huvitaval kombel ei olnud kärbseid ja parme, kes nädal tagasi tutvumissõidu parajalt piinarikkaks muutsid. Võibolla olid nad esiotsa meestest juba kõhud täis saanud.

Paistab, et ainult Tigutiimlane Lauri teadis: moes on seekord avar deklotee

Sõidu esimesel kolmandikul olin tegevuses peaasjalikult kahe asjaga. Esiteks ei jõudnud ära imetleda FF kummide isetegevat ja ladusat tööd. No tõesti. Kas rattasõit ikka ei peaks nii käima, et rattur sõidab, mitte et kummid ise sõidavad? Aga tõesti kena minek! Veel kenam muidugi oli tükk aega vedajaks valitud helesinises vormis tütarlaps, kes tegi täiesti sobilikku tempot peale selle, et lihtsalt rajal ilus oli. Mul oli ja plaan paigas ka, et ülepunnitamist ei tule ja selline esteetiliselt nauditaval positsioonil tiksumine oli sobiv. Tasapisi aga adusin, et mõned kohad olid talle suuremaks takistuseks kui minule sobis ja nii pidin kahjuks-kahjuks ta maha jätma.

Varsti püüdsin kinni ka Andrise, kes oli ilmselgelt tujutus meeleolus, et minek oli halb, toss väljas, vaatamata isegi uuele nainerile. Mõtlesin siis, et tiksume koos ja kiitsin teda spordijoogi mahajätmise mõtte eest. Maha, aga tundus, et jäi hoopis tema ja juba järgmises TP-s. Ju siis ei olnud uue püssiga veel nii sina peal.

Pärast päris rajusid emumägesid ja muhke ja vagusid ja singleid, mis minul kipuvad krt teab mis põhjusel tossu kiirelt välja võtma, saabus silt Everesti kilomeetri kohta. Mõtlesin, et hoian siis siin veits kõrgemat tempot, niipalju kui kitsaste rajaolude tõttu sai. Mingi hetk oli kiipe regav kiibimatt teel ja alles siis sain aru et krt! kilomeeter algab ju siit, eelmine silt teatas ju alles selle lähenemisest. Seega oli juba pool auru asjatult väljas ja läks see siis nagu läks.

Vahepeal aga ei suutnud ära imestada pulsikella numbreid, mis olid minusuguse kohta üüratult kõrged, ilma et oleks kuidagi halvasti enesetundele mõjunud. Jube kahtlane tundus ja üritasin ikka tagasi hoida. Ja nii sõidu lõpuni. Pulsi osas oli kindlasti kõikide spordiürituste rekord ja seda täiesti piinadevabana. Kas keegi oskaks selgitada?

Mingil hetkel ühines maraton säästudistantsiga ja rajaolud läksid kitsamaks ja massid suuremaks. Tuli viimases kolmandikus isegi ühes kohas lihtsalt seista, mille kohta avaldati igasugu arvamusi, mitte ilmaasjata.  Aga-aga olulisem koht oli see, et tihedas liikluses antakse ikka täie hooga ja väsimusega kipub tähelepanu hajuma. Nii põrutas ühes lohus keegi tütarlaps suure hooga august läbi nii, et käis üle kaela. Ratas vedeles keset rada ja tütarlaps karjus pehmeltöeldes murettekitava häälega. Üldiselt ma selliseid meditsiiniabi peatusi tegema erinevatel põhjustel ei kipu. Seekord pidas kogu mass targemaks tütarlapsest ja tema rattast pigem mööda manööverdada, kui et isegi küsida olukorra kohta. Ei saanud (jah, kümnekonna koha kaotsimineku mõttes, paraku) peatumata jätta. Lükkasin oma ratta võssa, tõmbasin kõigepealt tal ratta teelt eest, et see uusi õnnetusi ei tekitaks – ikkagi suutis vahetult peale seda üks tüüp veel üle kaela veereda. Seda stiili kutsutakse nipli panemiseks. Läks vist kergelt, sest põrutas ise kohe edasi. Eelmise ohvri aga kamandasin istuma, ise veel mõtlesin et kui puikelma hakkab siis sunnin juba vägisi. Õnneks kuuletus, kurtis kaelavalu läbi kisa ja hirmupisarate. Asi siiski väga halb ei tundunud ja shokk tundus et tegi siin oma põhitöö. Teeb ju pehmelt öeldes närviliseks küll, kui kael kukkudes haiget saab. Nägin, et tal on rattal joogipudel, tõmbasin selle ära, ja ütlesin et pane käed alla ja pese käed ja nägu ja siis tema ehmatuseks pritsisin kogu ülejäänud veel talle näkku. Peale kerget ehmatust läks pilt palju klaarimaks ja jutt rahulikumaks. Mõtles veel hetke ja ütles et “te ei peaks nüüd enam minupärast oma aega kaotama”. Käsikisin moe pärast veel mulle otsa vaadata ja oma nime öelda, patsutaasin õlale ja soovisin edu. Eks see jah mõneks ajaks sõidurütmi häiris aga loodan et see oli seda väärt ja ohvriga kõik korras on ja proovib edaspidigi maratone sõita. Protokollist näen et ta on küll üsna viimaste seas, aga siiski aja kirja saanud.

Lõpukilomeetrid viisid siiski taas moti alla ja need polnud enam nii kerged kui kogu eelnev sõit. Tiksusin rahulikult lõpule ja lenksukella aja peale võin kokkuvõtteks öelda – kui senised Rakke sõidud on võitnud mind, siis seekord, noh ma veel ei võitnud Rakket, kuid saime sõpradeks.

Läbitud rada: http://www.sports-tracker.com/widgets/wdgt_workout.html?username=indrek56&workout_key=fh52ihfo85fti3ne

Pilte:

Videokokkuvõte ERR portaalis: http://sport.err.ee/jalgrattasport/03eef61c-17a7-4484-9477-2caf5f65f68f

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: