Premium 7 Temposõidu Karikasari. II etapp


Nii mõnigi teatas peale esimest temposõidu katsetust, et see pole nüüd küll miski õige asi ja jäägu see sinnapaika. Minul aga jäi kripeldama. Seda mitmel põhjusel – pole siinkandis palju erineva formaadiga populaarseid rattaüritusi ja see, kus iseendaga võistelmise osakaal on suurem kui naabrimehega salaja mõõduvõtt. Lisaks saab päris kasulikku informatsiooni enda võimekuse kohta piiridel lähemal olles. Samas ma ei ole kindel, kuidas meditsiinilise tasutaga inimesed sellele vaatavad kui järsku pooleks tunniks pulss punasesse või sinna lähedale tõmmatakse ja järgi ei anta?

Võib-olla mulle ainult tundus aga seekord paistsid osavõtjad kuidagi palju rohkem emotsionaalselt asjast haaratud olevat ja vist isegi oli rohkem rahvast kohal. On see alguse asi või nii mõeldud aga kindlasti ei näe üritus nii edev välja, kui teised traditsioonilisemad. Aga see ei sega üldse, pigem isegi sobib paremini. Eriti neile keda liigne tähelepanu häirib. Uusi nägusid oli ka seekord kohal, ühega sai paar muhedat sõna juttu vahetatud. Oli esimest korda sellisel ja pelgas eelkõige seda stardivärki. Sain siis hiilata, kuidas pole probleemi ja mul oli ka eelmine kord alles esimene üldse. Eelmisest korrast oskasin ainult seda tarkust edasi anda, et paigaltvõtuks sobiv käik tuleks enda jaoks leida ja see kohe enne starti sisse panna. Ja siis veel sain targutada joogi teemal, et sellisel pooletunnisel täiega pühkimisel pole aega ja eriti suurt vajadust isegi, küll aga võiks peale finishit kohe jook kättesaadav olla. Seda viimast nõu ta igatahes kuulda ei võtnud, sest minuarust kulistas juba elva mineku otsal jooki pudelist kõhtu.

Aga kui järjekorras võtta, siis nagu ikka kõigepealt ilmast. Erinevad ennustused lubasid just selle päeva õhtuks vihma ja tuli ka Aga nii täpselt, et juba enne starti oli õhk jälle kuiv ja pidas kuiva ka seni, kuni pärast võistlust sai tunnikene niisama rahulik tiir tehtud. Numbri sai stardist sujuvat kätte ja nagu tavaks, nelja haaknõelaga särgi tagumisele poolele kinnitatud. Selle järgi pannakse siis tulemused paika. Üldstart anti alates kella 18:00st, minu järjekord jõudis kätte 18:10. Enne seda sai veidi sooja tehtud ja uuritud, kuidas pulss reageerib jooksumaratoni järgselt. Ei reageerinud eriti. See tegi muidugi veidi murelikuks. Kas tulebki siis rahulikult läbi tiksuda? See pole ju temposõit siis. Aga kui juba kohal siis loomulikult ka starti.

Püstasendist paigalt minema ja vaatan siis kella. Pulss kasvab ja kasvab täiesti okeilt! Kergest soendusest oli ilmselgelt kasu. Hingetuks siiski ei punnitanud ja üritasin sama koormust hoida mis eelmiselgi korral. Minek Elva suunas oli aga allamäge ja päris mõõduka taganttuulega, mis viis selleni, et kõige pikemal ja järsemal laskumisel tuli kiiremaid käike puudu. Sama nentisid mitmed pärast finishis muljetades. Tagasipöördel ei saanud kohe päris täpselt aru, millisest keset teed olevatest ohukoonuste vahest ma tagasi pean pöörama. Üks suht hõre kriidiga nool seal siiski oli. Peale tagasipööret muidugi käike enam kiiremaid vaja ei olnud, sest vastutuul oli üsna veenev ja tõus ka muidugi. Enam-vähem kohe tuli vastu ka minu taga olnud startija, kes kulistas siis jooki ja selge et oli päris head tempot teinud. Tagasitee tundus päris hullusti pikem. Mingi ime läbi aga oli tempo selline, et jõudsin kellelegi eesolijatest isegi järgi. Tegu oli miski noore tütarlapsega. Muidugi tahaks ju kohe öelda et mis rõõmu ikka laste võitmisest on aga need võistlustel osalevad noored on väga nobedad tegijad ja võib endaga rahul olla kui suudad nendega tempot kasvõi hoidagi. Vastutuul käis tal siiski vist ülejõu. Samas mis minulgi kiita, taganttulija läks nii viimase neljandiku alguses minustki mööda.

Aga nagu enne öeldud, on siin eraldistardis hea võistlus iseendaga ja sedapuhku tundub, et kiirus oli paranenud maratoniväsimusele vaatamata nii umbes 1,5 kmh võrra. Asi seegi ja järgmine kord igatahes jälle!

http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/42cu9t6obakt485e

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: