Premium 7 Temposõidu Karikasari. I etapp


Kuna ratas sügeles juba ammu garaasis mõne ürituse järele, siis sai kalendrist otsitud. Aga mida põle, on võistlushooaeg. Nii sai ette võetud esimene rattavõistlus aga ometi hoopis midagi muud kui siiani. Nimelt siis temposõit, mis kujutab endast eraldistarti lühikesel maal, täiega enda eest andmist. Ehk nagu kolleeg ütleb: “see on siis see päris rattavõistlus”.

Ettevalmistus midagi toredat ei lubanud, sest trennimisega pole veel liikuma saanud ja näitajad üsna nigelad ja käivad vanusega järjest veelgi alla. Seega tuli tulla tegema seda, mida sai sulgpalli võistlustelgi tehtud – noored peavad ju kuskilt oma esimese võidurõõmu saama. Pealegi – kui ma nüüd väga mööda ei pane, siis ei ole sellised teistsugused üritused lõuna-eestis väga popid, siinkandis paistab rohkem nagu maratonirahvas toimetavat.

Ehk siis mingit kohta taga ajama tulla ei saanud. Aega aga tasus jälgida et mingi hinnang hetkevormile anda. Niipalju oli neti eelluure infost temposõidu kohta teada, et starditakse ühekaupa, minutiliste vahedega. Igale osajela öeldakse numbri kätteandmisel tema stardiaeg. Mulle käratati 18:35. Sai siis kerge luuresõit tehtud, tuult (mis kohe stardis ja sealt edasi täiega vastu puhus), rada vaadatud ja veendutud et varem muidu ratturitega maiustama kippunud peni on ilusti seekord keti otsas ja vaatab vesise suuga möödujaid sealt.

Veidi aega oli siis vaadata ka pärissportlaste tegemisi, varustust (heldene aeg mis kosmosetehnikat meie harrastusratturite seas juba liigub). Hakkas silma, et see stardi ja finisijoon (kuna on ühel teel edasi-tagasi sõit, siis on see ühes kohas) ei asetsenud just ideaalselt. Stardiga polnud probleemi aga finiseerujad tulid just seal allamäge ja täie hooga. Aga see koht, just see kõige magusam, oli ristumiseks ja ületamiseks kõigile parklast tulijatele ja minejatele, niisama kaasaelajatele ja kohalikele ja ka kohalikule autoliiklusele. Pehmelt öeldes ei tundunud see just teab mis turvaline lahendus aga niipalju kui praeguseks infi, möödus asi raskemate juhtumiteta.

Mingi hetk tuli siis ka minu kord kätte, mis oli mingil põhjusel 4-5 minutit varem väljahõiagtust. Ei olnud põhjust sellest draamat teha. Startida sai siis ka esimest korda püstasendist selles mõttes, et ratast hoitakse kinni, saad jalad ära klotsidesse panna, oodata kuni kohtunik countdowniga “stardini” jõuab ja minema lastigi. Eelnevast õigest stardikäigu väljatimmimisest tundus kasu olevat, sai ilusa mõõduka pressimisega paigalt ja tasapisi klõps-klõps kiiremaks vahetades edasi. Kohe peale starti oli nagu sein ees mägi kõige jaheda vastutuulega. Pulsikell lenksul viskas numbrid seepeale kohe minujaoks lakke. Mäe otsas oli selge, et rohkem üles pushida ei tohi, pigem lasin hetkeks tagasi. Pikapeale sai tempo meelepäraseks ja tundus, et hoida üle 150 ja ja üle 160 minekul hakata tagasi laskma, täiesti töötavat. Tegelikult oleks pidanud selle töö varasemalt ära tegema, et võistlustel kohe õiges tempos ja vahemikus istuda. Kiirusest polnud aimugi, sest spidomeetrit pole eelmise aasta Otepää rattamaratonist saati enam näinud. Seega aeg ja kiirusenäitajad pidid lõpuüllatuseks jääma. Aga edasi oli juba asi rahulikum. Teada oli, et minek on raskem ja tagasiteel saab kiiremat sõitu nautida. Poole maa tagasipöördel kommenteeris sealne kohtunik midagi aga mis ta öelda tahtis, jäi arusaamatuks. Põhimõtteliselt oli kõik kena. Siiski andis tunda, kuna hingamine oli ikka päris kiire, et suu ja kurk kuivasid koledasti. Joogai jätsin meelega maha, kuna 20 minuti sõidul oleks veidi kentsakas olnud jooma vahepeal hakata.

Kannatasin selle ilusti lõpuni ära, finishis olin ekstra siiski ettevaatlikum ja sel hetkel igaksjuhuks täiega ei pannud. Kiiruse näitajad oli kehvade klassist nagu arvata oligi. Ja tuleb veel meelde, et mineku otsal juba läks mingi ketasjooksuga tüüp minust mööda. Minul aga kedagi teist püüda ei õnnestunud. Kui võrdlen tulemust igasugu varasemate eelmise aasta sõitudega, siis kiita pole midagi. Aga hooaja algus ka, Viljandis näeme rsk!

http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/96fghd4j6eeaaorn

 

“Premium 7 Temposõidu Karikasari. I etapp” on saanud ühe vastuse

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: