Üleminek libisemiselt veeremisele


Kuna nagu kõik isegi väga hästi aru saavad, ei taha talv kuidagi järgi anda, siis otsustasin ise talvele järgi anda. Aga mitte täielikult. Termomeeter pole veel selliseid numbreid õues näidanud, et rattaselga istuda, samas pärissuusatada ka nagu enam ei saa. Aga saab natuke üht ja natuke teist – saab rullsuusatada.

Poolenisti olude sunnil ja enda nõusolekul ja heade tuttavate vastutulekul juhtus siis nii, et rullsuusk sai alla pandud Räpina-Võõpsu vahelisel kergliiklusteel.

Klassikatehnika rullsuusad
Klassikatehnika rullsuusad

Eeltöö internetis andis aimu, et pärissuusatamise on mitmeid olulisi erinevusi. Rullsuusk ei liigu selliselt, nagu pärissuusk. Suusad ei lase siin jala suundadel vänderada. Õigemini kui muutud jala hoidmise osas lohakaks, hakkab see kohe kätte masksma, sest suusad hakkavad soovimatutes suundades liikuma ja ilusat õiget joont saada polegi nii lihtne. Kui siia juurde panna ka see, et libisemist võiks võrrelda ehk ärakulunud määrdega, siis on klassika rullsuusal liikumine pigem hea õige rühi, hoiaku, asendi, liigutuste ja mille iganes hoidmisel. Lõdva stiili siin lasta ei saa. Võttis jupp aega enne kui sai liikuma selliselt, et ka koormus tekkis ja hoog ühtlane.

Suuskade  sõidueelsel uurimisel oli näha et klassika puhul on mõeldud ka pidamisele – see on täielik. Esimesed rattad lihtsalt tagurpidi ei liigigi.

Probleemiks, suuremaks isegi kui kartsin kujunesid tegelikult üleüldse hoopis kepid. Esteks tundusid need veidi pikad – sest siin need ju kulbini lumme ei vaju. Aga see oli väike mure võrreldes sellega, et keppidest oli tõukamisel järjest vähem kasu. Asfalt söi mõne kilomeetriga vähemalt pool cm kepiteravikust ära. Üldse kepid pigem libisesid mööda asfaldi ja segasid liikumist kui et abiks olid. Õhesõnaga ei maksa alahinnata seda soovitust, et tuleb kasutada spets otsi või keppe, milledel ülitugevast terasest teravad otsikud. Need ei kulu ja vajuvad piisavalt sfaldisse. Erinevalt maanteest ja autode naelkummidest ma ei tea et teravad rullsuusa kepid oleks kuskil rolleriradu või kergliikluse teekatteid lõhkunud.

Igatahes andis kogetu veendumuse, et raudselt tuleb nüüd ära proovida ka vabatehnika rullid. Mitte et ma suur suusafänn oleks….

http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/194ej9h5lqmogbnp

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: