Ford Focus III luukpära ja jalgratta katusehoidja LEGO


Et nüüd mitte muljet jätta nagu oleks mõneks ajaks igasugu spordi ja muud tegevused maha jäetud (jah sportlik vorm küll on kuhugi jäänud) siis väike tõestusmaterjal, et püss põõsas pole on väikse pildiseeria näol siin.

Esteks, tulei lahendada ülesanne, kuidas selle mudeli luukpärale rattad kinnitata üdlse saab. Ärme muid variante kaalume, sest tegu on lihtsalt veendunud katusel vedajaga. Niisiis katus nagu alloleval pildil ja vanu häid thule universaalreelingu kinnitusega talasid enam kasutada ei saanud. Muidugi, oleks saanud mõõduka tasu eest esindusteenindusest nö originaal katuseraamid. Aga ei saanud enne rahu, kui tege väikest netiluuret ja sealt selgub, üllaülla, et kasutavad ka nemad oma toodete pähe Thule tooteid. Nende soetamine aga otse tuli oluliselt soodsamalt kätte.
pilt: FF 2011 luukpära kiilakas katus
FF 2011 luukpära kiilakas katus

Niisiis said vanad aerobarid ägedamate Wingbaride vastu vahetatud. Müüja sõnul poleks vanad talad sobinud, kuna järjest uuematel autodel on omadus katuses osas järjest laiemaks minna. Ja velje mõõdud samuti, nagu talvekummide hinnaslitidel näha võis 😦

Thule Wingbar voolujoonelisem katusetala
Thule Wingbar voolujoonelisem katusetala

Igatahes olid nüüd koos kõik vajalik: katusetala, raamijalad, automudeli põhine kinnituskomplekt ja võtmekomplekt. Eelmistest raamidest oli hea mälestus jäänud eelkõige sellest, kui lihtne oli asju paigaldada ja kui lihtsalt ning töökindlalt need sinna kõik käisid. See oli ka peamine põhjus, miks margile truuks sai jäädud.

Thule katusetalade tarvikud
Thule katusetalade tarvikud

Kodinaid oli piisavalt palju selleks (vaatamata üüratule tarkusele ja nutikusele) kasutusjuhend lahti võtta. Ilma viimaseta oleks kinldasti paras piin olnud. Ja kahjuks peab tõdema, et asjad ei tundunud enam sugugi nii hästi toimivat ja lihtsad kui vana süsteemi puhul. Kangutamist ja nikerdamist oli ikkagi omajagu. Näpud olid lõpuks ikka päris valusad.

Katuseraamide kinnituspunktid
Katuseraamide kinnituspunktid

Peale mõnigasi ponnistusi ja hambakrigistamisi sai asi siiski kokku. Veidi mõrudaks meel jäi, sest palju pingutust oli selle nimel, et enamvähem rahuldav tulemus saada. Kripeldama jäi näiteks see, et terve hooaja, kui raamid katusel, pressivad need vastu kerevärve ja uksetihendid ei jookse enam sirgelt mööda ukseäärt:

Thule mudelipõhine kinnituslisa ja uksetihend
Thule mudelipõhine kinnituslisa ja uksetihend

Ette jäi püsti veel üks suur küsimärk. Kas jalgratta kinnitus ise istub taladele nüüd piisavalt paika ja kas tagaluuk avaneb ilusti takistamatult lõpuni, katus on ju oluliselt lühem? Vastus, selles osas kõik klapib:

Thule katusekinnitus kokkupanduna
Thule katusekinnitus kokkupanduna

Kokkuvõtvalt on tagantjärele tarkus see, et kui auto valikul jääd kõhklema, kas võtta reelingutega auto või saab ka tavakatusega hakkama ja oled veendunud katusekinnituste pruukija, siis kindel see: vali katusreelingutega auto!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: