14. Tallinna Rattamaraton (EEC 2011 4.etapp)


See oli küll juba sõidu lõpus, kui peas käis läbi, et ma nühin ratta poolmaratone neljas hooaeg aga kuna päris täispikk distantse alles esimest, siis on iga sõit jälle nagu täiesti esimest korda. Aga las see siis olla kohe alguses ära öeldud.

Iseenesest on Kõrvemaa rajad juba teada, eriti see, et tegu pole ülemõistuse raske rajaga. Samas on võistlustel tingimused ju kõigile võrdsed ja eks teistelgi kergem sellevõrra. Siiski soperdati paljutõotav hea päev hakatuseks juba enne võistlust. Täpselt ei mäleta, kas see oli mingis Justin Petrone kirjutises või kus, et eestlased on aeglased ja rahulik rahvas aga !!! mitte autoroolis. Just nii. Üldiselt sõidan autoga päris palju ja päeva jooksul näeb ikka ulmelisi (teadlikke!!) sigadusi liikluses. Aga see mis nüüd nähtud sai, avaldas mullegi muljet, halvas mõttes. Tiimijuht Tarts, kes on olnud tunnustatud autorallikrossiäss (tegelikult ka), hakkas enne Aegviidu raudteeülesõitu rääkima, et mingi segane tõmbleb fordi bussiga kuskil tagapool. Stardikohani oli jäänud paar kilomeetrit ja 2 (!!!) tundi. Liikus pidev rong päris mõistliku tempoga, sest üldiselt kiputakse sellises rongis toppama. Seekord seda öelda ei saanud. Enne Aegviidu S-kujulist raudteeülesõitu tegigi ford seda, mida oli arvata: pani sellises täiesti pimedas kohas tuimalt lapatsi põhja ja vingerdas mööda niipalju kui silm seletas. Aga ega siis korralik eestlane ei lase asjadel nii jääda. 3-4 samasuguse vigastusega tüüpi võttis kohe eeskuju ja nii liiguti stardi suunas pmst 2-s reas edasi. Tuletan meelde et sinna oli nüüd mõnedsajad meetrid ja ikka paar tundi. Bussi näol oli tegu, kui õigest meeles TYSKi tiimi omaga. Ma ei kujuta ette, kas selle omanikud ka kursis on kuidas sellega ümber käiakse.

Aga mind ootas edasi palju toredam asi, olin eelmisel õhtul kaubale saanud thule 561 kahvlikinnitusega rattahoidja osas, tutikas ja puha. Nii saingi seal kauba kätte ja eelnenu oligi juba pmst meelest läinud. Parajalit vara sai kohale tuldud, ei pidanud eriti tõmblema ja sai rahulikult starti veeretud. Kahju veidi ülejäänud tiimist, kes oma poolmaratoni pidid veel 1,5h ootama. Stardikoht oli seniste tulemuste järgi üsna nutuselt kaugel, seda tänu ka suurele osalejatehulgale ilmselt. Või mis seal nüüd nii vahet, ikka omale jõukohaselt.

Raja alguseosas läks nii nagu kartsin. Hirmus teistele jalgu jääda sai alguseosa tõusudel ja laskumistel veidi liiga tehtud ja haamer hiilis kuskil rajavahel juba maasikatevahel ringi ja ootas oma võimalust. Maasikaid oli tõesti palju, minust nad siiski sinna jäid ja haamer ka. peale esimest TPd tundsin, et asi on OK ja saab oma sõitu sõita. Siiani teadsingi enda nõrgimaks küljeks olevat tehnilisemad lõigud – pehmed kohad, juurikad, singlid, künkad ja pori. Kusjuures selle viimase osas on kindlasti olnud edasiminek, sest pori sees sellist soperdamist nagu varasemalt, ei teinud ja need ei valmistanud enam mingit probleemi. Hea tunne, et midagigi liikunud. Muide, pärast sõitu ütles pesus olles Väints, et tehniliste osade eduka läbimise üks eeldus on norm kehakaal. Eks tal ole õigus ka ja sellega peab siis kuidagi tegelema. Keskmise rajaosa kohta midagi erilist kosta ei ole, see oli suht tasane, kõva ja kiire. Niipalju, ehk et kummi- ja ketiparandajaid oli seekord kuidagi paljuvõitu. Lõpuosas ühines tee lühkaritega. Esimeste persoonide olek andis aimu, et minu tiimikaaslased on must eespool ja nagu pärast selgus, nii oligi. Üldiselt oli isegi lõpupoole jõudu veel paugutada ja spurtida küll.

pilt Mr. A fotogalerii Picasa albumist

Lõpus tabas väike üllatus, et finishis oli joogivesi pudelitega otsas, mingit spordijooki oli küllaga aga seda ei soovinud. Siiski avastasin ruttu ka morsijagamise laua ja nii kaanisin seal mao täis. Endal oli kõige üle hea meel. Enesetunne norm, aeg käis kah, koht oli nagu oli.

Vaata kuidas spotstracker jälle feilis (max kiirus 114 kmh) 

“14. Tallinna Rattamaraton (EEC 2011 4.etapp)” on saanud ühe vastuse

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: