Räpina Rattatuur ehk Võhandu rulett


Lubasin endale enne selle postituse püstipanemist, et ma ei avalda seda kohe, vaid salvestan enne mustandina, loen pärast läbi ja alles siis avaldan. Sest kui mind oleks kohe peale üritust klaviatuuri taha lastud, ei saaks siit peale ropu sõimu midagi lugeda.

Tegelikult on nende kodukootud üritustega teada, et siit võib kõike oodata, see ei ole EEC, kus kõik on ammu paigas, rahad ja massid taga. Ent ometi pean kahjuks tõdema, mõtlen nüüd hoolikalt kõik seni läbi käidud spordi üritused, mitte ainult ratta omad, peast läbi aga jah, nii feil korraldust ei ole kuskilt meenutada. Ma ei kujuta ette mis selle taga on, kas see on teadlik ignoreerimine, on see ükskõiksus või rumalus. Läbi valjuhääldi hõigatud ei teagi mitmekümnes ürituse number võiks ometi anda alust arvata, et on mingi kogemus, midagi pannakse kõrva taha, midagi tahetakse teha ikka paremini kui eelmine kord. Mitte midagi seesugust. Aga järjekorras.

Ürituse eelinfoks ja aluseks sai võtta 2 asja: kuulutus Räpina valla kodulehel ja eelmistel kordadel saadud kogemus. Etteruttavalt – viimasega arvestamine oli ka omamoodi viga, vaatamata sellele, et kuulutuse järgi on tegu traditsioonilise üritusega.

Räpina Rattatuuri kuulutus Räpina valla kodulehel
Räpina Rattatuuri kuulutus Räpina valla kodulehel

Niisiis, meenutagem eelmist aastat, kus rajaks suurem osa asfalt aga umbes kolmandik lausmuda ja kruusa vaheldumisi. Sellest varasemal, kruusa ja asfaldi 50/50. No kuidas tundub, kui rohkem infi ei ole, siis on valik ikka baik? Loogiline? Pigem sõita natuke maad baigiga asfaldil kui MNTga muda sees. Nii, meenutagem veel, varem küsiti kord osaluse eest mingi raha ka. Summat ei mäleta aga selge, et tasuta asju pole olemas. Niisama ei peagi midagi saama. Samas, eelmisel aastal oli asi tasuta. Kõhutunne käskis siiski mingid mündid igaksjuhuks tasku ajada, sai 3€.

Niipalju juba võistlemas käidud, et selge millal kõik vajalik koos ja võis stardi poole veerema hakata, väikese varuga, et nimi kirja saada jne. Rahvast oli ilmselgelt rohkem, kui eelmise aasta paduka ajal. Tegelikult oli väga hea rattailm. Kahtlusi tekkis natuke eelmisel aastal läbitud matkaraja osas, mis olevat juba ammu üsna käest ära lastud (update 24.06 kõnealune rada on Rahumäe poolses otsas täiesti käest, vajavad saagi ja rada kohendamist. Seeest on Tartu mnt poolne ots kuni Toolamaa joomaplatsini täidetud ja hööveldatud ülisiledaks ja kõvaks. Prioriteetide järgi ikka asjad.). Kahjuks, sest kena rada ja enamvähem ainuke ka siinkandis. Pmst on need RMK rajad siin kõik umbes ja matkahuviline pole enam teretulnud.

Langenud puu RMK matkarajal
Langenud puu RMK matkarajal
Matkarada
Matkarada

Regamiseks oli seatud üles väike letikene, kus siis auhinnad ja stardimaterjalid ja mis kõik laiali laotatud. Silma hakkas ka laua küljes olev A4, mis teatas, et kohalikele on üritus tasuta, teistele 3€. Ausõna, mul ei ole selle raha maksmise vastu midagi, aga oleks sellest varasemalt natukenegi kuskil teada olnud, oleks kodulehel olnud mingi numbergi, kellelt ürituse kohta infi küsida. Kus krdi p****st pidi kaugemalt siia tulija seda teadma? Andsin mõista, et kuna olen selgeltnägija, siis on mul paras raha siiski kaasas ja nimi sai kirja ja number 55 kätte. Sittus veidi tuju ära. VEIDI. Otsustasin teha ajavaru tõttu ka moe pärast väiksed soojendavad tiirud, kuna sõit ise ju imelühike. Sõidu ajal aga vaatan, et mis krdi värk – MNT rataste kontsentratsioon on kuidagi kahtlaselt kõrge. Tiir tuttava laua juurde tagasi.

  • Mina: “Kus kaudu rada muidu ka kulgeb?”
  • Lauatagune rahvas (väga kena muide): “No Rahumäe ja Leevaku ja tagasi…”
  • Mina: “See teeb et siis puhas asfalt?”
  • Lauatagune rahvas: “Nojah”
  • Mina: “Aaga kus seda ka muidu teada anti, oleksin ka MNT võtnud kaasa?”
  • Lauatagune rahvas, ilmselgelt hämmingus: “Aga kuulutuse peal oli see kõik väga selgelt kirjas!”
  • Mina, aimates halba, teen pausi, luban endale et häält ei tõsta: “Mis kuulutustest ja kus kohas käib jutt?”
  • Lauatagune rahvas: “No mitmel pool ju oli, selvehallis oli ja…”

Asi sai klaariks, katkestasin jutu, sest pole mõtet enam mingit arutelu tekitada, see ei muuda midagi. Mitte midagi. Aga küsimused ju jäid. Mismoodi peaks teadma inimene, kellelt tema kauguse tõttu ei saanud kuulutusi lugeda, et üritus maksab talle mingi raha? Kui nähakse nii palju vaeva, et treitakse korralike kuulutusi, kus väidetavalt on KÕIK vajalik info koos(update 24.06 kuulutusel siiski osalustasu summat polnud ega ka seda kas asfalt  või mis rada. Marsruut kirjas, kohalikud seega teadsid millega tegu) ja vald on omal ajal investeerinud oma kodulehel kalendrite ja süsteemida arendusse, siis miks krdi pärast seda paari lauset sinna kirja ei saanud? Kas ei tuldagi selle peale? Kas selle süsteemi kasutamine on niivõrd keeruline ja kohmakas, et lihtsalt lüüakse käega? See sõna “traditsiooniline” sealt kõlaritest… Jah seda ta on. Ma olen järgmine aasta kiuste siin jälle kohal, ma võin võtta üsna krõbedat mürki selle peale, et ka siis on ettevalmistus sama asjalik. Või kuidas saavadki teised paremini teha kui pole nii kedagi kes nii mannetult oma töösse suhtuks.

Mõnes mõttes tegi see nüüd sõidu plaanid lihtsamaks. MNT kaovad juba esimese kurviga silmapiirilt. Tuleb leida mõni nobedam traktorikummiga selg ja punnida lihtsalt nii nagu läheb. Alguses saigi peaaegu Leevakuni ühe sellisega kordamööda veetud ja lohisetud (pagan, tuletan meelde et ma olen baigi seljas) aga krt see oli ikka nii kõva mees et vedas ka ühe kaasa ja kadusid eest. Leevakult tagasipööre andis tagantuule ja sai natuke hinge tagasi tõmmata. Varsti tekkis selja tagant uus paariline, vedas natuke maad üsna kobedalt, siis lasi minu ette. Andsin ka nagu jaksasin ja saimegi mingitele veel järele. Finishis hakkasid need veel kakkuma, lasin neil omamoodi minna. Jäin korraks parklasse seisma, rebisin papist numbri eest ja tagastasin lauale. Korraga kuulsin, et üks ütles mulle “Aitäh! Päris hästi tõmbasid enne Räpinat!”. See oli seesama, kes mulle vahepeal järgi võttis ja kellega koos tagasi tulime. Kui seda tüüpi poleks olnud, kes märkab niimoodi head sõna öelda, poleks siit mitte midagi head meelde jäänudki. Mitte midagi. Vastupidi. Aga õnneks oli ta olemas ja tasakaalustas seda p***a, mis oli kõigest eelnevat südamele kogunenud. Tänud talle ka, ehk loeb.

Aga kui korraldajad leiavad, et internetti ei olegi mõtet infot panna, kes seda ikka loeb, selvehallis on ju kuulutus püsti, siis teadku, kõik päevad enne seda üritust satuti minu blogisse eelmise aasta üritiuse kommentaari lugema väga paljudel kordadel. Ja see on ju ainult piisake kogu sellest huvist. Rsk, ja mina panin veloclubersi foorimussie veel nupukese ka selle ürituse toeks! rsk!rsk!rsk!

Homme on üritus Mehikoormas. Vaatame mida nemad vastu panevad, kodulehel vähemalt korraldaja kontakttelefonid info jagamiseks ja käsitsi tõmmatud rajakaart olemas. Mõõtmatult suur edu võrreldes tänase saastaga olemas.

http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/539ndjk9613q56ah

http://www.rapina.ee/

“Räpina Rattatuur ehk Võhandu rulett” on saanud ühe vastuse

  1. […] mõttes. Küll aga oli väga-väga huvitav teada, mismoodi toimib asi sel korral, arvestades eelmise aasta sekeldusi. Niisiiis oli teada, millele erilist tähelepanu pöörata. Esiteks muidugi internetis levitatav […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: