Swedbank Perespordisari II etapp. Rattamaraton


Peale Kalevipoja Rattamaratoni kulus selline üritus vägagi marjaks ära, oli kalendris õige koha peal ja passis nagu rusikas silmaauku. Nagu külajuttudest aru võis saada (sest juhendeid ja kirjeldusi ju ometi ei viitsinud netist otsida), pidi tegu olema suhteliselt keskpärase rajaga, kus iseenesest kõik MTB elemendid olemas ja distants ka napilt alla 50 km. Et aga haamrid, vasarad ja kuvaldad Kuremaalt hästi meeles, siis sai meelede tuletatud, mis ma tegin neil kordadel teisiti, kui oli hea sõita. Näiteks Rõuge või TRR. Vaatasin, et ei satuks eelneval nädalal trenniga väga hoogu, sööks eelnevatel päevadel ja eriti eelneval õhtul õiged sööke. Nii tegingi. Ettevalmistavalt sai igaksjuhuks kaasa pistetud geelid ja endale ka sõnad peale loetud, et palju ärevaid mõttevahtusi tekitanud prahivastaste meeleoludega mitte vastuollu minna. Aga põhirelvaks, ei jätnud jonni, võtsin kaasa omavaaritatud koduse ja maheenergiageeli, mille põhiideed pärinevad veloclubbersi foorumist. Poegeeli ei kasutanudki.

Ei olnud varem Valgehobusemäel Albu vallas käinud. Suusatajatele pidavat koht tuttav olema. Suusatajad olid ka minu lootus, et juhul, kui on sarja kirja pannud ennast rohkem suusamehi kui rattamehi, siis ei jää ehk päris viimaseks. Kuna aega sai seekord mõistlikult varutud käisin tegin kiirluureka esimesele kilomeetrile. Kõik tundus olevat ok selleks ,et juba üsna alguses mõõdukas tempo üles kruvida. Tagantpoolt startides saigi kohe juba stardis omaarust ettepoole trügitud. Rada üldse, see meeldis kohe algusest peale – oli kiiret, oli nikerdamist, oli muda, oli tõusu. Küll väikestes kogustes aga siiski ja ei olnud midagi ette heita. Juurikate peal sõi mõeldud isand Kelgu peale, kes järjekindlalt ründab maastikuradu kõvakahvliga. Ütles pärastr et ei olnud sugugi hull. Esimese jõeületuse juures oli võimas vaatepilt, kus minust mõned ratturid eespool üks tüüp vette, või õigemini soomudasse prantsatas, esimese hooga kohe nii, et minuarust ei paistnud hetkeks sealt muud kui rattalenksud. Kuidagi ukerdas ikka püsi ja arvas et saab omal jõul edasi küll. Enne starti esineti poliitkorrektse avaldusega, kus öeldi et rajal on üks joogipunkt, mida siis pikamaamehde saavad justkui 2 korda pruukida, kuna me tegime ju 2 ringi. Tegelikult kujunes asi nii et samas punktis mööduti 2 korda, ehk siis jooki pakuti ühe ja sama koha peal 4x pikale rajale ja joogipakkujaks Allar Levandi…. khm.. Kuna aga endal oli megahea enesetunne ja kõik väga täpselt välja mõõdetud, ei hakanud oma rütmi liigse veega segama. 5km enne esimese ringi lõppu mõtlesin, et oleks tore kui meist 15 min hiljem startinud lühkarid, ehk lühikese maa sõitjad selle aja jooksul järgi ei jõuaks. 3,5 km enne lõppu siiski üks kollane number mööda kimas ja varsti 2 tk veel. Tempo, mida nad arendasid oleks ikka mõistlik pikal maha uhada. Uuele ringile minnes lootsin et ehk jõuan teise ringi lõpus äkke mõne aeglase lühkari kätte saada aga jäi ära.

Omaarust oli kiirus hea ja enesetunne samuti. Tegelikult olin ikkagi väga viimaste hulgas. Väiksema rahvahulgaga ürituste eeliseks ehk ongi see, et ei pea rajal niiväga võitlema, on ohutu ja saad ise oma tempot teha. Lõpus teatati läbi kõlarite üle stardipaiga ka saabujate nimesid ja kui mahti, võeti kommentaariks mõni sõnagi. Üle tüki aja sai lõpus aetud ratas ka rattapessu, sest selle rahvahulga juures ei ole õnneks ka see järjekord pikk. Niipalju, kui mul survepesuritega kogemust, paistis see olevat päris raju aparaat, mille pealt küll ei oldud kokku hoitud (Y). Kui olid supid nahavahel ja aega uurida oma tulemusi, suutis Sigma kell oma taset näidata. Mingil paganama põhjusel oli see mõõtnud mulle mingi 7 minutit lühema aja, kui finishikell ja sportstracker (muidugi suutis see ka kuskil mulle kiiruseks 120 kmh lugeda, aga sellele annan andeks, see ju ikkagi telefon ja mõeldud rääkimiskeks mitte mõõtmiseks), kusjuures distantsipikkus klappis :S See vahe jooksis sisse vist tegelikult kohe sõidu alguses, kus pärast üle 10 minutilist sõitu oli kellal ees järsku aeg 3minutit umbes. Arvasin et ajan ise midagi segi aga sai selgeks et ikka kella mingi krdima vigastus. Maaletooja nüüd kaebab kuhu vaja, kuid kui kunagi peaks vahetuseks minema siis Sigma järgmisesse valikusse kindlasti ei kuulu.

Üldiselt oli positiivne laks peale Kuremaad. Pealegi võitis loosiga tiimijuht Tarts omale mingi nokatsi. Palju õnne talle!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: