11. Fuji Rakke Rattamaraton (EEC 2011 2.etapp)


Ehkki Rõuges polnud sõidul viga, tuli siiski arvestada selle koha eripäradega, eelmise nädala valusa kogemusega ja sellega, et Rakkes on alati mingi jama olnud. Ilm nii ennustuste järgi kui ka tegelikult väga hea. Valmistuda sai enam-vähem mõistlikult. Kohalejõudmist ei jätnud samuti väga viimasele hetkele. Oli tükki rahulikum küll enne sõitu valmistuda ja toimetada. Näiteks panna lenksule omapärane number 689. Loomulikult ka söökide jookide ettevalmistamine. Murelikuks tegi vähe, et olin eelmisel päeval asjade ostu liiga hilja peale jätnud ja ei saanud seda geeli mida oleks tahtnud.

Tuhenderatturine stardirivi on ikka päris pikk, eelmisel aastal nägi see start välja nii. Mina vastavalt oma numbrile muidugi üsna taga. Seal, kus on mulle ilmselt paras koht. Kartsin, et kohe alguses läheb troppamiseks kuskil kitsastes kohtades aga eksisin. Tempot kruviti üsna viisakalt ja üritasin lasta sellel ennast väga kaasa mitte vedada. Rada ise raputas üldiselt päris korralikult, ilmselt isegi kõige karedam sõit mis ma üldse mäletan. Kohe selliselt, et meelde tuli hommikune jutuajamine täisvedrustusega ratastest. Rada oli üsna kivikõva ja kuiv, paar porist lõiku siiski. Vägevad pika distantsi lõigud olid mulle tundmatud. Aga need avaldasid ka muljet. Emumäelt lahkudes oli seal silt: “Kas Emumägi jäi nüüd meelde?”. Jäi. Muide seal töötas ka vahva teenus, kus keegi luges ette, umbes mitmes me hetkel olime. Mis muidugi Rakket veel teistest eristab, on huvitavad joogipudelid toitlustuspunktides. Ratturid on seda teemat foorumites väga kõrgelt hinnanud.

Aga viimasel 15 kilomeetril oli oleks selline nagu elva rattasõidu esimeses osas. Aur oli täiesti maas ja ei osanud midagi tarka ette kosutamiseks võtta. Hoo mahavõtt ei toiminud nagu arvatagi ja nii sai lõppu jõutud üsna kurnatuna ja viletsa tulemusega. Minuarust sõitsid kõik teised minust mööda. Rattakell näitas 62 km, mida on rohkem kui pidi, ilmselt kell veidi mööda regullitud. Hoopis põnevamaid numbreid näitas aga  sports-tracker, väidetavalt panin alguseosas kuni 191 km/h isegi, ilmselt seal ennast tühjaks sõitsingi 😉 . Tehnika värk, ei viitsi pead vaevata, mis seda vaevas. Hiljem rattakellalt pulssi lugedes tundusid aga ka selle näidud kahtlaselt kõrged küll, ilmselt kuskil ikka üle pakkusin. Võibolla ka oli asi turgutites, kuna see ei olnud see mida oleks tahtnud.

Nagu peale Elvatki, on jälle mille üle mõelda ja mida parandada.

“11. Fuji Rakke Rattamaraton (EEC 2011 2.etapp)” on saanud 2 vastust

    • joogiks torq ja moosiks oli sponser rõuges hea. aga kuna jäin ostmisega hiljapeale siis võtsin seekord mingi, mille nimi ei tule meelde. kahtlaselt odav oli ka.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: