26. Elva Rattapäev (Filter MNT 2. etapp)


Et ei jääks endale ega teistele eksliku muljet, nagu oleks rattasõit ainult üks puhas lust ja pillerkaar, siis ütlen kohe alguses ära et kohutav! kohutav!kohutav! oli seekord. Muidugi ongi ebaaus eeldada, nagu oleks oma esimesel mõistliku pikkusega MNT võistlusel kõik viimase peal (loomulikult võiks olla).

Aga milles siis asi? Pärast stardikola kättesaamist inventeerisin kättesaadud ümbriku sisu. Oluline sellest oli muidugi stardinumbrid ja kasutati võimalust ka igasugu muud kasulikku sinna toppida. Ühe flaieri peal oli kirjas, milline peaks nägema välja harrastaja treeningnädal enne sellist võistlust. Oli kohe selge, et minu treeningnädal oli välja toodust oluliselt erinev, õigemini seda peaaegu polnudki.

Stardirivis torkas silma, et ülipeen tehnika süsinikkiu jms näol järjest rohkem meie (harrastajate?!?!) seas kasutusel. Startides oli näha, et treeninud rahvas, just seda kõik ilmselgelt eelkõige olid, võttis kohe viisaka tempo üles.

Omast tarkusest sai sobivat punti otsima hakatud, et oma vaeva vähendada. Kena pisike neljane punt liikus siis mulle toeks Rõngust läbi, kuid Rannus enam minust sellega kaasa liikujat ei olnud. Ilmselgelt olin ennast nö “kinni sõitnud”, millist tunnet ei olnudki ammu kogenud. Sai veel tehtud üksikuid katseid mõne pundiga liituda, kuid ei olnud jaksu endiselt. Ei olnud abi ka läbimõeldud söögist-joogist. Elva peale tagsi liikudes torkas silma veidi viltune olukord, kus “elva viadukti” juures ainuke võistlejaid juhendav märk näitas et paremaloe keerates saabki elvasse. Osad nii ka läksid, suurem osa pani siiski otse ja keeras elva peale tagasi alles tartu poolsest otsas, nagu rajaskeem ette nägi. Kuidagi ei saa ilmselt pahaks panna eksinutele, samas võis see ka ju meelega olla. Elva finishipaika tagasi jõudes kadus minulgi ülevaade, kuidas teisele 50 km ringile minnakse. Pähe tulid ka katkestamise mõtted, parkla ootas juba siinsamas. Aga siiski otsustasin ennast kokku võtta ja keerasin otsa ümber raja poole tagasi. Lunimise peale üks politseinik avaldas saladuse kuidas uuele ringile pääseb. Rõngu poole tiksudes oli vaate järgi selge, et olen viimaste seas, kuid siiski mitte üldse viimane. Ühe omasuguse püüdsin kinni, tiksusime jupp maad edasi, kui sai veel üks kampa korjatud. Mingil põhjusel lasid nad aga tempo väga alla ja nii vajusin neil eest ära. Jah, niimoodi oma tempot oleks pidanud algusest peale sõitma. Sellises olustikus sai siis lõpuni ära tiksutud ja lõpus väga rahul oldud, et ennast katkestamisega alt ei vedanud.

Hulga mõtteainet eelseisvaks TRR-ks

http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/djhig1lr00iele8h

“26. Elva Rattapäev (Filter MNT 2. etapp)” on saanud 2 vastust

  1. See kelle sa Teedla juures (4-5km Elvast Rõngu poole) kinni püüdsin, olin ilmselt mina (kollane merida road + punaste külgedega kummid). Igatahes muutus sõit pärast Rannu pööret väga raskeks. Seal vedasin teist sõitjat natuke aega, siis väsisin ära. Koos jõudsime Kongutani (u. 15km jäi sõita), siis läks ta eest minema. Sinust olime maas umbes 0.3-0.4km. Kongutas oli keegi sõitja mõlemad kummid kivi otsas ära lõhkunud. Andsin talle oma tööriistad ja tagavarakummi ja teibi. Mõtlesime, et kui teist kummi ei saa, üritab teibiga ära parandada (kui auk on võimalik üles leida, siis see meetod mõnikord toimib). Vahepeal läks veel kaks maastikurattaga(!) sõitjat mööda, aga nondel ei olnud muidugi sobivaid kumme kaasas. Selleks ajaks oli umbes 2h 49m stardist kulunud. Ratast aitasin parandada u. 10min, siis sõitsin ise edasi. Konguta-Elva lõik rajast läks väga aeglaselt, aga sõitsin terve raja läbi, kuigi vahepeal oli mõte Waide motelli juurest otse sõita, oleks võitnud ligi 10km. Viimane ma ei olnud, peale mind tuli ka veel keegi. Võibolla too sõitja sai ratta korda, pumba jm. sain pärast korraldaja käest tagasi.

    Korraldus oli ehk jah mõnes osas kehva. Viadukti juures ei näinud minagi silti. Vapramäe pööre oli ka segane. Pesemisvõimalus, mida vist peale minu ja veel paari kohaliku keegi ei kasutanud, oli Elva G. majas, aga õiget pesemiskohta oli seal suhteliselt võimatu üles leida, sest see oli kuskil keldris, kuhu mingi tagaukse kaudu pääseb. Omaette teema on muidugi lõikamised ja muud trikid.

    TRR tuleb kindlasti lihtsam. Seal on n.ö gruppe kõigile st. ühe-kahe sõitjaga pikalt vastu tuult sõitmist pole. Vähemalt on selline minu senine kogemus. Päike võib hullem olla. Järgmise nädala jooksul kavatsen raja vähemalt ühe korra läbi sõita.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: