39. Haanja Maraton (EMT Estoloppet 2011)


Enne seda üritust sai seniste ettevalmistustega tehtud mõnigi asi teisiti: varustuse täiendamine, spetsialisti poolt tehtud suusahooldus ja mõistlikul ajal kohale. Täiendused olid siiski tühised ühe püksipaari näol. Aga kuidagi mugavam ja enesekindlam tunne ka kui dressiga ei lotenda spordihärgade seltsis. Kuna ilmaennsutus oli väga muutlik ja heitlik, ei osanud määrdevalikuga midagi arvata ja nii sai see AT Spordi spetsialistide kätte usaldatud. Lisaks koos teenusega, kus suusad transatakse hommikuks võistlusplatsile kohale ka. Kuna ei olnud varem sellist teenust kasutanud, siis väikesed kõhklused olid. Õnneks osutusid need täiesti asjatuks. Kohalejõudmiseks sai ise valitud juskui oluliselt suurem ajavaru kui see eelmise võisltuse napikaga oli aga kuidagi ikka kiirelt libises aeg käest ja nii pidi taas kord jälle tõdema, et 1 tund ajavaru stardini ei ole mingi liialdus. See on miinimum.

Raja kohta võeti mingil põhjusel päris kõvasti sõna. Küll raja peal ja finishis ja foorumites. Ühed arvasid, et nii sitta rada pole ühelgi võistlusel veel nähtud, iseäranis Estolopeti omadel. Teised jälle, et see oli kõige asjalikum jõuproov üldse. Eks inimesed olidki erinevate ootuste ja nägemustega kohale. Kes oleks tahtnud head kiirust kruvida ja viimasepeal tehnikat esitleda, kes jälle kõvasti tööd rassida. Ise kuulusin küllalt veenvalt viimaste hulka. Rada iseloomustab minusuguse kulgeja jaoks 2 joont: üks räägib raja jäljest ja lihvimisest ja ehitamisest, teine sellest, kus ja kuidas rada kulgeb. Mõlemad olid piisavalt rasked, et asja põnevaks teha. Haanja aga ei paku kuskil tasast kohta. No Ok, paar laugemat lõiku olid ja need kohe olid igavad. Aga rajaehituse kohta kuulis rajalt palju karmi juttu. Olevat nii KOV kui muud asjapulgad Haanjas tõelised pidurid spordiürituste korraldamisel. Võtvad hiigelobrokeid ja olla rohelise mõttelaadi sildi alla lausa ogaraks läinud. Rääkija tundus asjadega hästi kursis olevat ja mainis mitmeid nimesidki. Kuidas needsamad olid ka haanjast rattamaratoni naabervalda peletanud jms. Tundus küll huvitav jutt aga rühkisin oma teed edasi. Sest no pagan, selliseid rajusid laskumisi ja tõuse oli lausa lust võtta.

Sõit ise läks käima nii, et sai võetud stardirivis küllalt tagasihoidlik koht. Seda eelkõige seetõttu, et senised tulemused kippusid jäämagi nii finisheerujate viimase kolmandiku algusesse. Aga seekord oli miski teisiti. Kas oli see nüüd minu rada või oli määre tõesti teinud imet (või uued dressid?) aga sõidu esimene kolmveerand kulges põhiliselt teiste taga ootamises, möödapressimises olematutel sõidujälgedel (seda muide heideti foorumis kiirematele ette), sobivate kohtade passimises, laskumistel pidurdamises (krt määre oli ikka hea). Oma sõitu sai sõita alles sellest hetkest, kui pikk ja lühike distants lahku läksid. Ühel järsuma lõpukurviga laskumisel otsustas keegi tagantpoolt tulev tegelane (nr 1541 oli kui ma ei eksi) mulle küljelt sisekurvi sisse sõites mu jalust maha võtta. Ei vabandust ega midagi. Tubli sportlane, ei hakka tseremoonitsemisele aega kulutama. Enne starti nägi seekordne strateegia ette EI TP-dele ja sõit ainult Punases. Tegelikult ei läinud päris nii kummagagi, sest TPdes sai kiirelt ja peatumata joogi kätte ja punast tuli tõusudel lonkijate taga väga tihti maha lasta.

Lõpu poole oli selge, et  mingit ajalist ilu sellest sõidust ei tule ja ilmselt kohta ka. Et minusuguse sõit nagu alati. Sports-tracker näitas sellise tulemuse: http://www.sports-tracker.com/#/workout/indrek56/7suoht63dqnqh2se

Võetakse ajad aga videolt (vist) ja nii läheb aega enne kui tulemused avalikult nähtavad. Aga kui nähtavale ilmusid siis oli üllatus ikka päris suur, et koht oli maandunud esimese kolmandiku poole peale. See on ikka üle ootuste ja üle mõistuse tulemus minusuguse jaoks. Paranoikud arvaksid statistikat vaadates, et tegu on kindlasti sohiga. Arvatagu siis mis tahes, minu jaoks oli see suurepäeane punkt taliürituste hooajale. Aga nüüd rattad sooja, sest varsti nad tulevad: Elion Estonian Cup 2011 ja Filter Maanteekarikasari 2011

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: