SEB 13. Tartu Rattamaraton


ehk rattarahva keeli TRM algab kõigepealt ikka ülesandega lahendada otepää ja elva vahele jääv transpordiküsimus. Sedakorda sai see lahendatud minusgusega enamvähem ühte sammu rattasõitu astuva Tarmoga järgnevalt: Meie kahe autoga Elvasse > Seal jätan mina oma auto maha ja sõidame Tartsi auto ja koos ratasega Otepääle > Otepäält paneme ratastega Elvasse > Elvas istume koos ratastega minu autisse ja põrutame Otepääle, kus Tarts võtab oma ratta ja kobib oma autosse > Sealt edasi õnnelik kodutee. Lihtne eksole? Aga vähemalt töötas 100%.

Rattastardieelne heitlik ilm tekitas veidi kõhedust, seda enam, et peale Jõulume maratoni ei ole saanud juba paar nädalat ühtegi sportlikku liigutust teha. Kaval plaan nägi ette, et stardis tuleb spurtida lapats põhjas kuni saab vasakut äärt mööda. Enamvähem see plaan toimis ja väga hullu troppamist ei olnud. Aga vihm ja eelnevad üle kolmetuhande ratturi oli rajast teinud korralikud mülkad mis ajasid pulsi kiiresti maksimumi. Peale pulsi ajas harja punaseks ka muidugi äralagunenud vasak pedaal, mis keeldus kinga lukustamast. Seega tuli sõita põhiliselt parema jalaga tööd tehes, vasakuga mõõdukalt kaasa aidates. Ühes TP-s oli ka tööriistakastid ja mehed olemas, ent abi ei olnud. Sinna läks asjatult vähemalt paar minutit, ehk see aeg mis lõpuks maagilisest 2h ületas napilt. Pagan. Kuna alguses sai ikka korralikult punnitud, tõmbas see esimeseks 15 kilomeetriks hinge korralikult kinni. Umbes poole maa peal sai hea mineku ja tempo kätte. Kui veel pedaalid ka oleks OK olnud…. Lõpukilomeetritel sai koos ühe võituskaaslasega leitud relv oluliselt kohtade parandamiseks: Raja keskel olev mudakiht peletas rahva raja äärde metsmurule sõitma. Kuid sentimeetrise mudakihi all oli hästi kandev kõva pinnas ja nii andsimegi jälle kui tuli ja kindlasti sai seal oluline parandus tehtud. Korras pedaalidega oleks ehk paremgi olnud…

Erinevalt varasematest TRM-dest ei olnud lõpus mingit liigset koormatust ega väsimust, vaatamata väga vähesele söömale-joomale sõidu vältel. Vaatamata tehnilistele vingerpussidele ja sellele, et mudarada pole minu lemmik, sai tehtud ikkagi oluline parandus koha mõttes võrreldes varasemaga. Aeg tuli küll kehvem ja seda muidugi kõigil. Erinevad kaasasolnud tehnoloogiaimed pajatavad järgmist:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: