3. KALEVIPOJA RATTAMARATON (EEC 2010)


Loomulikult vaadati Kuremaale kogunevaid rattureid kui poolsõgedaid, kes valivad tõelise rannailmapäeva asemel mõttetu rassimise ja higistamise tolmustel kruusateedel. Või siis see väga rattureid huvitab, registeeruti juba ammu üsna usnialt ja eelmise aasta osalejatehulk löödi kõvasti ja oli täisvereline EEC.

Sai mitte ilmaasjata tublisti varem kohale jõutud, ära vaadatud pärismaratonlaste start ja törts päikestki võetud. Kuremaa järv nii palju rahvast ei näe kinldasti mitte ülearu tihti.

Eelmisest aastast oli meeles ülikiire kruusane rada. Enamasti kiire jah ja veel ülitolmune ka. Esimesse maastikuelementi kruusakarjääris oli valitud päris vahva tõus, kus ülesväntajaid ei olnud. Tegu oli siiski pigem seinaga. Veidi põnevust hakkasid pakkuma hoopis hilisemad elemendid. Ühes kohas võsavahel oli purdeületus. Kusjuures sillake oli loovutanud mõned lauad just alguseosast. Nii sai üle ainult sõita veidi õigel ajal esiotsa kergemaks kergitades. Suure osa sai siiski ilusti üle aga juhtus ka teisiti: http://www.snap.ee/user/Liina/album/el?oid=158413#DSC_0072

 

Vahepealses kruusalõigus pakkus paremat tuju asjaolu, et olin järgi jõudnud poolmaratoni naiste üldarvestuse teisel kohal sõitjale. Ja isegi mööda läksin :).

Raja lõpuosa oli eelmse aastaga veidi ümber treitud pikemaks ja tehnilisemaks. Aga tulemus oli elioni hooaja parim minu jaoks. Rõõmsaid tolmunägusid jagus finishisse küllaga:)

Eelmisest hooajast paljudele maratonlastele sügava mulje jätnud ühe toitlustuspunkti ülikõrge hinnangu saanud büstiga tütarlast seekord silma ei hakanud. Või ei pannud tähele. Vana mees ka juba.

Kui korralik internetikommentaariumivinguja leidis, et küll oli rada liiga kiire, küll oli pudelikaelu palju, küll oli tähistus vilets ja mis kõik veel, siis mind juba vähemalt teist etappi järjest häirivad kilekotid, milles kiipe jagatakse. Seni oli sinna tore telefon niiskuse eest peita, uude säästukotti aga telefon enam ei mahu. Aga vingujatele vaidlen korraldajate puuduste osas vastu – korraldus on üsna püüdlik ja ma ei mäleta et kuskil oleks varem tasuta pesemisvõimalust korralikus euroremonditud piirkonna ainsas ujulas-veekeskuses oleks pakutud. Ilma ja olusid nauditi ilmselgelt, kuna ei sügelenud rahvamassid peale finishit kohe minema nagu tavaliselt. Nauditi ilma, sõitu ja seltskonda ikka päris pikalt peale võistlust samuti.

pilt siit: http://www.snap.ee/user/Liina/album/el

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: