August Mälk, AVATUD VÄRAV. LUGU MINEVIKUST


Toomas on talukesega ja perenatukesega mereäärsel mõisal pärisori. Ajapikku on aga orjus ja mõisavalitseja vägivald hakanud kannatamatuks muutuma. Sellele lisab oma panuse mõisavaöitseja soov saada Toomase tütar enda juurde toimetama. Kartes, et nii võib tütar hukka saada paneb ta tema peigmehele ette maalt põgeneda mõisa purjepaadiga. Nõu on kiiresti koos ja varsti viiekesi salamisi võõra paadiga teele asutaksegi.

Merel on aga oma tahtmised ja nii ei anna tuult mis võiks nad viia Rootsi randa. Tagatipuks on jäänud kaasa võtma joogivesi ning pärast tormide väntsutusi satuvad nad leedumaa randa.

Veidi aega seal, jõuab aga mõisaid pidi sõnum kelleni vaja ja nii on varsti käskjalad järgi tulnud nii paadile kui eksinutele. Toomas saadab tütre ja selle peigmehe põgenema, ise läheb kuulekalt kodumõisa saatust vastu võtma. Seal aga läheb mõisavalitseja suurest vihast Toomase püstipäisusele nii keema, et annab suures rabanduses otsagi. Nii on kõik justkui midagi saanud ja mingi värav paistab juba kuhugi avatud olevat…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: