39. Tartu maraton


Sedakorda sai rajale jube kerge kogemusega eelmisest aastast. Mitte et midagi asjalikku oleks kõrva taha pannud. Aga oli mida võrrelda. Kasvõi ilm – seekord isegi parem kui eelmisel aastal, kus oli sama külm ja tuul puhus mingit jäidet ka näkku. Midagi sellist seekord ei olnud ja ilma mõttes oli lust täielik.

Mingil seletamatul põhjusel sai starditud tagantpoolt kui number oleks lubanud. Aga see poleks ilmselt eriti tulemuses muutusi toonud. Täna oli ettenägelikult all ka piisavalt pidamismääret, ehki liigagi – laskumistel kippusid teised mööda vajuma.

Kui nüüd aga veidi vinguda (kuis siis muidu) siis raja kõrval sõitvad mootorsaanid võiks kasutada mingeid katalüsaatoreid või kütust mis pool tundi pärast nende möödumist nii jälgilt metsa vahel hinge ei mataks. Samas jättis korraldus üldiselt hea mulje ja rajal on aega pisiasju läbi mõeldes tajuda kui raske sellise ürituse kokkupanek tegelikult võib olla.

Kui eelmisest korrast oli meeles milline üüratu auk laiutas enne finišit kõhus, siis seekord sai TP-des kõht ikka korralikult punni aetud ja heade tuttavatega mõned sõnad juttugi vahetatud. Ja need tuttavad, kellega koos rajale said mindud, olid ammu juba kadunud nägemisulatusest kilomeetreid ettepoole. Muide, ise sai kaasa võetud tükk hematogeni, mis osutus aga mittekasutatavaks, sest -11 kraadini jahtunud tükist ei ole võimalik hambaid läbi vajutada.

Lisaks sai võetud veidi rahulikum tempo, et mitte ennast surmväsinuna finišis tunda. Kõik see tõi aja, mis ületas eelmise aasta tulemust mingi 10 min (!!!) Häbenev umbes. Tore aga oli jälgida inimesi rajal ja kuidas kilomeetrite möödudes ikka vaiksemaks ja rahulikumaks jäädi. Nii said kõik sealt ilmselt oma, mida nad sinna otsima olid tulnud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: