August Mälk, HEA SADAM


Et mitte korrata ei ennast ega lugupeetud kirjameest, siis paneks selle loo kirja, mis räägib inimehakatise alatisest vajadusest kolistada kõikvõimalikud valusad ämbrid ise läbi selleks, et avastada hea ja õige enda lähedalt, kirja veidi teistmoodi (on vägev lause, mis?):

  • Joosep: mina-vormis peategelane. koolilõpuealine noormees, kes oma õega on sattunud vaeslapse rolli ja vallavalitsuse jagada. Tal on õnne ja pääseb elama heasüdamliku ja mitte just rikka vanameha, Taavi juurde. Seal tema elu selgusele saamisele keerdkäigud looklevadki kuni õnneliku lõpuni.
  • Taavi: Joosepi vaimseks isaks hakanud vanamees, veidi viinavigane, kuid hea käe ja hea silmaga paadimeister ning mõistab isegi äri ajada. See aga ei ole tema elu keskpunkt, ning hindab hoopis inimlikemaid väärtusi.
  • Liisu: Õel mutt ja ühtlasi Taavi abikaasa, kes on asjalikuks tasakaaluks vanamehe tarmukusele ja kõigilemõtlemisele.
  • Luise: Joosepi pärisõde, kes samast vallamajast satub joodikust ja käperdajast peremehe hoole alla. Saab sealt omal väel põgenema ja ilus elupõli saab sisse hoo samuti Taavi katuse all
  • Sessi: Paljulapselise naabertalu peretütar, kes kaotab isa ja peab muidu olema täie eest väljas. On üheks võtmefiguuriks Joosepi õnneotsingul.
  • Isa: Joosepi taasleitud isa Tallinnast, kes on seal elu hukkumise äärel, saab poja juurde saarele kaasa ja nii pääseb temagi elu ree peale.

Kena, südamlik, õnnelikulõpuline rannalugu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: