August Mälk, ÕITSEV MERI


Kaluriküla täismehe ikka asutnud noormehe eksi- ja otsirännakud õnne leidmisel.

Kui peategelasele Hannesele on meele järgi naabertalu tüdruk Niida, siis ometi ei vii teed neid päriselt kokku, vaatamata sellele, et tõmme on vastastikune.  Tüdruk on kamandatud linna kooli käima ja poisil kästakse oma pilk sealttalust eemal hoida. Lõpuks kaob Niida Hannese jaoks täielikult, tüdruk on seltsi saanud linnast teise noormehe näol.

Kogu selle aja on Hannest aga piiranud küla kehvemal elujärjel olevast talust pärit ainus laps Taali. Kõige meresikluste ja ajateenimiste vahel on siiski nendegi teed korraks ristunud.

Sõjaväest aga puhkusel käies satub Hannes koos ajateenijast sõbraga tema kodutalu kanti, mitte enam mere ääres, vaid maameeste valdustes. Seal kohtub ta Liidaga, kellega tutvus viib pealtnäha elu jackpotini – pakutakse heal maal asuvat talu, kena ja hoolitsev naine ning tema vanemad. Võta või jäta. Pärast isaga nõupidamist otsustab poiss mitte kõhelda ja asub nüüd mere asemel põldu kündma.

Kodukülas aga lähevad lood kehvasti – kaob merele tema vend, siis põleb sealne elumaja maha ja isagi jääb päris haigeks. Kõige selle vahel on Hannes sattunud ka Taali vanemate juurde käima, seal näeb ta ainult tema vanemaid ja lisaks veel väikest titte. Ta teab küsimatagi, et see tema laps on.

Kuna elujärg oma ametlikus kodus ja ametliku perega on põrguks läinud, otsustabki mees kõik maha jätta ja kodutalusse oma päris kodu, mere ja päris õnne juurde naasta. Siin on tema õige koht elamiseks ja inimesed toeks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: