10. Otepää Rattamaraton (EEC 2009)


Sai jällegi meelde tuletatud endale, et kodust ei tule mitte startida arvestusega sõiduaeg+stardiaeg, vaid nii 1h puhver on väga teretulnud. Nii juhtus seegi kord, et kohal sai oldud nibin-nabin, stardikraam kätte, riided ja muud ettevalmistused, kohe starti ja läks. Ei, nii ei ole vaja. Ikka võiks rahulikult kõik üle vaadata, kerged proovisõidud teha jne.

Aga kui juba nii läks, siis polnud midagi teha. Enne starti sai “nautida” tõelist vihma, millega lastesõidud ära peeti (vaesekesed). Lapsed on ikka vaprad ja ei torise. Teevad mis vaja.

Arvates, et nüüd on juba veidi rattasõidu kogemust siis võiks normaalse aja välja sõita. Tulemusest aga veidi hiljem. Raja alguseosa oli teada, tuli anda valu, sest see kiire osa võimaldas paremad positsioonid maastiku ajaks saada. Esimesed märgid, et kõik pole päris OK, olid kilomeeter-paar pärast starti kui põllulaskumisel suur hulk rahvast libeduse tõttu külili oli.

Tasapisi hakkasid tulema metsavahed ja põllud. Ja läks järjest huvitavamaks. Järjest vähem meenutas see eelmise aasta rada, kus sai korralikku tempot tehtud, sest siis oli ilm super ja muidu teadmatusest väge täis.

Mingi aja pärast muutusid metsavahed juba väga libedaks. Mõtlesin et kuidas seda kirjeldada saaks, noh et kui libe siis tegelikult on. Mitmel pool oli umbes nii, et kui kergelt viltuse maa peale panna kile, see märja poriga, veelparem – õliga katta ja siis proovida selle peal liigelda. Ükskõik kas jalgsi või rattaga, kummuli oled niikuinii. Esimest korda kogu rattavõistluste jooksul käis peast mõte – et suurema klotsiga kumm, kui minul võiks äkki abiks olla. Aga kerge polnud kellelgi. Oli kukkumisi, vandumisi. Rattad andsid alla ja mõni mees ka. Ühes kohas oli lausa tunne, nagu oleks ratas jalgade vahelt maa alla ära kadunud. Aga sai ikka edasi. Mäletades eelmist aastat, teadsin et ega raja lõpuosa ka kergemaks ei lähe. Seejuures käis peast läbi mõte – hea, et ühtegi tuttavat ära ei rääkinud üritusest osa võtma. Pärast oleks süümekad vaevama hakanud ja inimesed veel rohkem viltu asjale vaatama.

Lõpu osas olid ratta pidurite ja käiguvahetite ümber juba sellised mättad mis kippusid ratast kinni kiiluma, rääkimata käiguvahetuse streikimisest. Ja vürtsi lisasid rajaäärsed spordifännid suitsedades ja tossuga asjale veelgi “vürtsi” lisades.

Selline siis pilt finishis, eks palju pori on maha ka juba kukkunud

Niimoodi on käiguvateus kinni ja mättad pidurite vahel.

Lõpuks oli ikka sõit läbi, ajakiip tagasi, supikene, paar sõna laudkondlastega. Igatahes sai väga rahul oldud, et tuletati meelde et maastikuratta sõit ei pea mitte mööda kõva teed käima. On põhjust olla väga rahul, vaatamata sellele et protestimist sellise sõidu vastu on sportinfo.ee kommentaarium pilgeni täis.

Ma arvan ka, et ei ole mõtet sellistel üritustel käia, sest:

  • See väsitab
  • See määrib ratast ja riideid
  • TP-des on Teie ajaks kindlasti hea-parem otsas
  • Võib vabalt mõni õnnetus juhtuda
  • Ja lõpuks võteakse selle eest veel raha ka!

Istuge parem kodus või vändake asfaldil, ekstreemsusteks teheke kõrvalepõige kruusateele. On jah sarkastiline.

Kodus sai aga avastatud, et põhimõtteliselt on tulemused olemas, aga mina nagu polekski võistlemas käinud. Loomulikult kohe meilid teele ja eestlaslikult vinguma et mis nii ja naa. Peab ütlema, et väga viisakad ja asjalikud vastused on pühapäeval tulnud. Inimesed on kannatlikud ja pingutavad vaatamata sellele, tegu on ikkagi poolmaratoni inimestega kes ei sõida mingi tõsiseltvõetava koha peale. Näis mis aeg tuleb, aga kindel et senistest tulemustest kõikse aeglasem. Tuleb loobuda eesmärgist seniseid tulemusi parandada.

Vaatame kas esmaspäev toob mulle ka ametliku lõpuaja või mitte.

Esmaspäev selgust siiski ei toonud.

Kolmapäev toob numrid ära: 02:03:15 ja 117-s 300-st.

Polegi kõige hullem.

Esialgsetel andmete rattaraali vahendusel on:

  • Distants: 38,28, protokolli järgi 36
  • Aeg: 2:04:08, aga sealt peaks veel maha minema
  • AVS: 18,51 km/h
  • Samas, MAX Speed 55,48 km/hSilmi pööritav

Paar huvitavat pilti:

Üks äraütlemata vinske sell

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: