9. Mulgi Rattamaraton (EEC 2009)


Käima sai lükatud pühapäeval rattahooaeg EEC Viljandi etapiga. Seni polnud sel aastal ratast garazist välja saanud. Siiski olid ootused kõrged, sest talv otsa on kõva saalitrenni tehtud ja eelmise aasta rattasõidu kogemus olemas.

Kohal olevat olnud rekordiline kogus võistlejaid (MaSu?). Silma järgi tundus siiski mõistlik hulk, või oli korraldus nii sujuv et ei tundnud sellest probleemi. Stardikodinad sai kätte ka ülikiirelt. Koht stardis sisse ja läks lahti. Sai võetud asja külma pea ja kõhuga rahulikult parajas tempos. Nagu tavaks, kütsid nooremad kooliealised ratturid kohe eest ära, et juba 5km pärast selg ees vastu tulla. Aga see on juba tavaline ja eks kus need nooredki õpivad. Rada tundus esialgu igati mõnus, parajalt kiire, mõnede takistustega. Kuid siis hakkasid tasapisi tulema krõbedad tõusud vaheldumisi ohtlike ja tehniliste laskumistega. Sõimu ja kukkumisi oli omajagu. Ise pääsesin kuivalt. Kuskil 3 km enne lõppu tuletas käiguvahetus meelde, et siiani on kõik liiga sujuvalt läinud ja hammustas keti kasseti vahele kinni. Mõni minut jõuga ragistamist ja jälle edasi.

Selle aja peale oli juba tunda, et tulemus on üks kõige viletsamaid mu rattaüritustest üldse, 35 km peale tunni ja kolmveerandi. Pettumus missugune. Õhtul Sportinfo.ee-sse piiludes avastasin, et kõige hullem siiski polnud, kõik olid aeglasemad ja enda asetus edetabelis parem kui pooltel võistlejatel. Asi seegi. Aga räägitakse et Rõuge on veel hullem, eks siis 2 nädala pärast näeme kuidas vorm siis on.

Tõestusmaterjali kah.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: