Arvutileid: SyncToy


Koduse arvuti andmete säilitamine kõvaketta riknemise (mis on üks sagedamini esinevaid riistvara rikkeid) vastu on omaette "võimatu missioon". Andmed asuvad arvutis laiali, neid tekib, need muutuvad, need kaovad (väidetavalt ise). Kuidas aga andmeid kuhugi varundada. OK, ostame välise kõvaketta, mahub palju kraami, vähemalt samapalju kui on arvutis. Kuidas varundame, kopeerime iga kord kõik failid uuesti? Klassikalises koduarvutis võtaks see tunde… Ja siis tekib kopeerimisel tõrge ja me ei teagi täpselt mis asjad asuvad meil paraleelselt mõlemis ja mis mitte.

Siinkohal olekski heaks abimeheks SyncToy, mis aitab arvuitst andmeid väljapoole varundada nii, et meil sellest ka ülevaade oleks. SyncToys on asjad lihtsaks tehutd: on vasak- ja parempoolne kaust, esimene on see kus andmed pärinevad ja teine see, kuhu tehakse koopiaid.

Kopeerimise liike on laias laastus 3:

1. Peegeldus, kõik lisamised, muutmised, ümbernimetamised ja kustutamised kajastatakse parempoolses kaustas. See variant ei aita andmete kogemata kustutamise vastu, sest peeglist kustutatakse andmed samuti.

2. Dubleeritud keskkond on nagu eelmine, lisaks eelnevale lubab ka paremal pool tehtud kustutamised ja muud toimingud kajastada teie põhikaustades, ei julge seda küll kodukasutajale väga soovitada.

3. Hoia alles kõik. Käitub nagu esimene, aga faile ei nimetata parempoolses kaustas ümber ega kustutata. See on ilmselt see mis koju sobima peaks. Tähele aga tasub panna et sel juhul varundatud andmete maht kasvab pidevalt ja tahab teinekord käsitsi ülekustutamist.

Et kus kohast tuleb aja kokkuhoid? Jah, esimene kopeerimine võtab tõesti mehisemalt aega, ülejäänud kordadel kopeeritakse ja judetakse ainult ndeid faile, mis siis vastavalt juurde tekitati või muudeti. Jõudu, hoia oma andmeid hävimast!

http://www.microsoft.com/prophoto/downloads/synctoybeta.aspx

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: